Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Не креативно!

Акт масового вступу викладачів і співробітників морської академії до Партії регіонів у Херсоні розцінили як комічний і недоречний випадок
14 грудня, 00:00

Днями 132 викладачі Херсонської державної морської академії вступили до Партії регіонів. До первинної партійної організації морської академії увійшли проректори, професори, завідувачі кафедр, начальники відділів, викладачі, командири рот. Вручення партквитків відбулось урочисто! За участю мера міста Володимира Сальдо.

Треба зауважити, що Херсонську державну морську академію було створено в червні указом Кабміну на базі Херсонського державного морського інституту. Із чим пов’язати різкий ріст рівня політичної свідомості в межах одного вишу?

Олександр МОШНЯГУЛ, керівник Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень, політолог:

— Зрозуміло, що в Україні ще сильні залишки традиції заганяти людей в партію. А ця історія з масовим вступом викладачів Херсонської державної морської академії до Партії регіонів доводить, що на Херсонщині ця традиція особливо сильна. Достатньо згадати одного з наших колишніх губернаторів — Юрія Карасика, — який 1996 року, вміло користуючись адмінресурсом, «завів» у Аграрну партію чимало своїх підлеглих.

Часи змінюються, а методи роботи залишаються незмінними. М’яко кажучи, в даному випадку провладний апарат спрацював не креативно. Вся ця історія із заганянням великої групи людей у партію — невдала піартехнологія, котра виглядає просто смішно й працює проти цієї ж партії. Хіба можуть подібні дії знайти в народі схвалення?

Що стосується викладачів морської академії, то я переконаний: свій вибір вони зробили під чиїмось тиском. Хай їх не залякували, не натякали прозоро, що вони можуть позбутися роботи, якщо не підтримають колег, а просто сказали: «Треба!». Чому я так вважаю? Дослідження, які проводив наш Центр, показують, що сьогодні в середньостатистичного українця немає мотивації вступати в будь-яку партію. Він просто не готовий до активної участі в політичному житті. Його зацікавленість політикою обмежується переглядом теленовин і ток-шоу.

Володимир КОРОБОВ, завідувач кафедри філософії та соціології Херсонського національного технічного університету, кандидат соціологічних наук, професор:

— Освіта і політика мають різні цілі. Тому системі освіти краще триматися від політики подалі. Я прихильник деполітизації наших навчальних закладів. Скажімо, у нас в ХНТУ ректор Юрій Бардачов постійно наголошує, що викладачі повинні націлювати студентів на науку, на досконале оволодіння майбутніми спеціальностями, а не підштовхувати до акцій протесту. Студенти мають ходити на лекції та семінари, а не на мітинги. Ну, а якщо в політику з головою кинуться ще й викладачі, то вже й учити спудеїв стане нікому.

І взагалі, в наш час колективний вступ до партії виглядає дещо комічно і звучить дисонансом. Не сучасний це стиль. Звісно, кожний викладач — це особистість, громадянин, який має право у вільний від роботи час вступати до лав будь-якої партії. Це його особиста справа. Але, погодьтеся, акти групового вступу не характерні для сучасної демократичної держави. Мабуть, керівництву академії варто ґрунтовно поцікавитися, хто організував цю «масовку» і з якою метою? На мою думку, перетворювати навчальний заклад у центр політичного життя недоречно.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати