Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Недоступна «Укрзалізниця»

Активісти вимагають пристосувати сайт національного перевізника для людей з інвалідністю — згідно з рішенням суду
31 травня, 19:01
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Перед входом до центрального офісу ПАТ «Укрзалізниця» вчора було людно та гамірно: сюди прийшли пікетувальники з плакатами та гучномовцем. Їхня вимога — щоб залізничники зробили сайт товариства доступним для людей з інвалідністю, передусім з проблемами зору. Активісти мають відповідне рішення суду, отримане у жовтні 2013 року. За ним «Укрзалізниця» мусила забезпечити можливість придбання пільгових квитків у режимі он-лайн та запровадити спеціальні звукові програми для слабозорих.

«Зараз ми не бачимо жодних кроків, щоб це рішення виконувалось. І йдеться не про фінансові вливання чи людські ресурси, справа у бездіяльності та ігноруванні прав людей з інвалідністю, — переконана Юлія Сачук, віце-президент всеукраїнської громадської організації «Генерація успішної дії». — Є багато обіцянок від держслужбовців. Минулого літа екс-міністр інфраструктури Андрій Пивоварський обіцяв зробити сайт доступним протягом місяця. Пройшов майже рік, але нічого не зроблено».

ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Керівник департаменту інформаційної політики та зв’язків з громадськістю «Укрзалізниці» Данило Ваховський пояснив, що проблема стосується не тільки сайту, а доступності всього підприємства для людей з особливими потребами. Данило Ваховський зазначив, що для вирішення питання створять робочу групу за участі представників громадськості. Та для початку треба вирішити проблему синхронізації даних з Міністерством соціальної політики — відповідна зустріч відбулася днями.

Та як зауважила Юлія Сачук, на цій зустрічі жоден з восьми представників «Укрзалізниці» не виявив бажання взяти на себе відповідальність за виконання давнього судового рішення. Якщо і тепер компроміс не знайдуть, активісти обіцяють проводити подібні мітинги в інших регіонах.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати