Перейти до основного вмісту

Немає бюджетника — немає проблеми

Уряд планує скоротити 300 тисяч працюючих на державу
27 січня, 00:00

Учора пройшло третє відкрите засідання робочої групи з підготовки чергового Дня уряду в Верховній Раді України, який повинен відбутися 13 лютого. Головним питанням на порядку денному було обговорення стану виконання Закону України «Про оплату праці» на підприємствах, установах та організаціях. Як зазначила голова парламентського Комітету з питань соціальної політики і праці Верховної Ради України Валентина Гошовська, на сьогодні заборгованість працівникам бюджетної сфери скорочується дуже повільно і становить 5,3 млрд. грн. Крім того, вона відзначила, що на Дні уряду необхідно чітко визначитися з розмірами виплат заборгованості. Зокрема, чи враховуються при виплатах закони про компенсацію, індексацію і нарахування пені за невчасно виплачену заробітну плату. Друге актуальне питання, порушене на засіданні — як виконуються окремі статті існуючого законодавства. Наприклад, відзначила В. Гошовська, на сьогоднішній день існує істотна різниця між зарплатами в промисловості (в середньому біля 360 грн.) і в сферах культури, освіти, охорони здоров’я. Середня зарплата в цих сферах майже в два-три рази менша, і це в той час, коли чинне законодавство вимагає приблизно однакового рівня виплат.

Крім того, обговорювався проект постанови Кабінету Міністрів України про скорочення кількості працівників бюджетної сфери на 300 тисяч чоловік. Документ, за словами В. Гошовської, вже візується в деяких міністерствах і це в умовах, коли, як свідчать цифри, наведені на засіданні робочої групи, рівень безробіття в Україні виріс на 11 %. Як зазначив Перший заступник Глави комітету у справах пенсіонерів, ветеранів і інвалідів Верховної Ради України Григорій Дашутін, з 17 млн. працюючих в Україні тільки 7 млн. платять необхідні відрахування в Пенсійний фонд. У разі ж скорочення працівників бюджетної сфери виплати кожного працюючого в Пенсійний фонд збільшаться.

ДО РЕЧІ

Вчора відбулось розширене засідання Колегії Міністерства праці та соціальної політики України, яке було присвячено стану погашення заборгованості із виплати заробітної платні на підприємствах. За даними на кінець 2000-го року заборгованість у всіх галузях економіки становить 5,320 мільярдів гривень, із яких 67,3% припадає на недержавні підприємства. За словами Головного державного інспектора з праці Володимира Тьоткіна, певні зрушення існують, оскільки в середньому по областях України заборгованість по виплаті заробітної платні скоротилася на 23 %, а в Запорізькій та Чернігівській областях — на 40%. На думку Головного державного інспектора, стан заборгованості залежить від активності контролю цього питання територіальними інспекціями праці, які повинні застосовувати заходи по притягненню до адміністративної відповідальності керівників підприємств-боржників згідно законодавства України про працю.

Оксана ОМЕЛЬЧЕНКОО
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати