Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Невідомою є доля 12 гірників

Рятувальні роботи в Єнакієвому продовжуються
11 червня, 00:00

На аварійній шахті ім. Карла Маркса в м. Єнакієве, на якій минулої неділі стався потужний вибух, продовжуються рятувальні роботи. Рятувальники все ще сподіваються знайти живих гірників, які можуть опинитися на самих різних горизонтах.

Позавчорашній вечір приніс експертам ще одну добру новину — одному з гірників вдалося самостійно добратися на горизонт в 500 метрів, де його й було знайдено гірничими рятувальниками. Зараз фахівці не втрачають надії, що в обох стовбурах шахти ще можуть бути живі гірники. Як повідомив голова урядової комісії, перший віце-прем’єр-міністр України Олександр Турчинов, з розповіді шахтарів, яким вдалося врятуватися, досить чітко вказують на приблизне місцезнаходження їхніх колег, що залишаються під землею. «Дев’ять шахтарів встигли сісти в клітку, щоб піднятися вгору, і коли до поверхні залишалося приблизно 200—120 метрів, стався вибух, таким чином вони опинилися в його епіцентрі. Кліть вибило з пазів, по яких вона переміщувалася, було повністю розірвано канал, і вона впала донизу. На жаль, ті, хто знаходився в кліті, опинилися в найнижчій частині шахти, в нижній частині стовбура, нижче за відмітку 1000 м», — пояснив Турчинов журналістам. Ще троє шахтарів, за його даними, на момент вибуху перебували в районі дільниці № 78 (горизонт 1000 метрів), але оскільки саме в тому місці стався масовий викид породи й газу, є всі підстави передбачати, що люди попали під завали.

Вчора рятувальники вже пробилися до цього району, однак їх просування істотно ускладнюється могутньою припливом води, яка продовжує прибувати в шахту і вже частково затопила аварійний горизонт. Зі слів рятувальників, для того, щоб продовжити роботи з підняття людей на поверхню, необхідно спочатку зупинити приплив води й відновити систему, яка дозволяє її відкачувати. Поки що в лаві встановлено автономні системи відкачування води, але це не вихід — комунікації на підприємстві повністю зруйновані, що ускладнює спуск людей та техніки під землю.

Тим часом рятувальники вже почали відпрацьовувати основні версії причин трагедії, серед яких головним є саме припущення про вибух метану: «Вибух стався не в нижній, як спочатку ми вважали, а в центральної частини головного стовбура. Стався вибух метану. На рівні 1000 метрів стався великий викид як породи, так і газу. І саме метан, який легше за повітря, підіймався вгору через стовбур. Об’єм його був величезний і саме на центральному рівні стовбура під тиском такого об’єму газу були зірвані муфти. Під час зриву муфти могла виникнути іскра, яка й стала причиною такого масштабного вибуху», — пояснив А. Турчинов.

Спровокувати ж таку аварію могло ведення несанкціонованих гірничих робіт на підприємстві, про що вчора у Єнакієвому заявив начальник прес- служби Держгорпромтехнагляду України Андріан Галач.

Проте, остаточні висновки щодо проведення на шахті незаконного вугледобування, зробить Генпрокуратура, а тим часом у Донецькій області продовжується збір коштів для допомоги постраждалим внаслідок цієї аварії гірникам, а також сім’ям загиблих шахтарів. Про свою готовність перерахувати фінансову допомогу вже заявив донецький міський голова Олександр Лук’янченко, зі слів якого Донецьк обов’язково допоможе Єнакієвому в ліквідації наслідків трагедії. Крім того, наданням допомоги займається Добродійний Фонд «Розвиток України», президентом якого є народний депутат Рінат Ахметов. Як повідомила «Дню» керівник програми «Адресна допомога» БФ «Розвиток України» Вікторія Миколаюк, допомога буде надана всім потерпілим, однак її розміри та кількість адресатів будуть визначені після завершення всіх рятувальних робіт на шахті.

Цей же фонд займається допомогою сім’ям загиблих та постраждалих внаслідок аварії на шахті «Краснолиманська», яка сталася 22 травня. Зі слів Вікторії Миколаюк, допомога буде надана 11 сім’ям загиблих шахтарів, а також трьом потерпілим гірникам, які мають різний ступінь втрати працездатності.

На даний момент у лікувальних установах Донецької області перебуває 29 гірників, потерпілих на шахті ім. Карла Маркса: 24 шахтаря вчора були переведені для подальшого лікування в обласну клінічну лікарню професійних захворювань м. Донецька, а ще п’ятеро знаходяться в Донецькому обласному опіковому центрі Інституту невідкладної та відновної хірургії ім. Гусака. Ще одного потерпілого помістили в міську лікарню № 7 м. Єнакієве. Загальний стан 24 гірників фахівцями оцінюється як задовільний, пацієнти ж опікового центра знаходяться поки в надто важкому стані.

При цьому в Єнакієвому досі залишається невідомою доля 12 гірників, а ще двох вже знайдено загиблими.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати