«Ні» новій стіні між Польщею та Україною!
Iмпрoвізовану Берлінську стіну між Україною та Польщею спорудили учасники мітингу-пікету біля Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Мешканці Львівської та Івано- Франківської областей зібралися тут, щоб висловити своє невдоволення затягненням з процесом ратифікації Україною угоди про спрощений перетин кордону між Євросоюзом та Україною та укладанням двосторонньої угоди між Україною та Республікою Польща про малий прикордонний рух. До речі, така угода вже діє на кордоні з Угорщиною та підготовлена для підписання між урядом України та Словаччини.
Один з учасників мітингу- пікету, депутат Львівської обласної ради Богдан КУК прокоментував подію так:
— Цією акцією ми хотіли привернути увагу громадськості до проблем, які постали перед мешканцями прикордонних територій, адже 70—80 відсотків з них мали можливість спрощеного перетину кордону і тим виживали, а після вступу Польщі в Шенгенську зону, люди втратили цю можливість, як і можливість утримувати свої сім’ї. Приблизно 600 тисяч людей, які, до речі, не збиралися покидати свої землі, емігрувати, залишати дітей та перестарілих батьків, сьогодні опинилися в дуже скрутному становищі, і не реагувати на це просто злочинно. Чому ми встановили пікет у Львові, а не в Києві? Тому що для Львівщини прикордонне співробітництво є пріоритетним і це було закладене осінню цього року в стратегію розвитку Львівщини до 2015 року. Саме для наших мешканців це — суттєва база для виживання. У нас підготовлено зверненння в тому числі до пана Огризко, щоб він терміново втрутився в ситуацію і зробив все можливе для того, щоб усе те, що було зроблено для Закарпатської області, стало реальним і для львів’ян. Це 50-кілометкова зона, де мешканці цієї території можуть вільно безвізово пересуватись за кордон.
Як стверджували учасники акції, пікет біля Генконсульства Польщі — лише перший крок. Якшо нічого не буде зроблено, то знову «виросте» пікет і на кордоні, що унеможливлить переїзд польських машин на Україну. На мітингу було ухвалене також звернення до Генерального консульства Республіки Польща, представництва МЗС України, голів Львівської обласної ради та Львівської ОДА. В ньому прозвучав заклик до урядів України та Польщі терміново вжити заходів для нормалізації ситуації, а Львівська обласна рада, Львівська ОДА, Кабмін повинні розробити та прийняти державну програму розвитку прикордонних територій, яка б забезпечила жителям Галичини альтернативні до торгівлі з Польщею засоби економічного розвитку.
Джерело в польському уряді пояснило «Дню» затримку з підписанням договору про малий прикордонний рух зміною уряду в Польщі, а також в Україні. За словами співрозмовника, з цього питання мають відбутися міжурядові консультації. На його думку, через місяць—два угода буде підписана.
Тим часом, в українському зовнішньополітичному відомстві поки що ніяк не коментують протести і пікети львів’ян, а також чому досі не підписана угода про малий прикордонний рух між Україною та Польщею. Як пояснили «Дню» у прес-службі МЗС, це пов’язано з перевантаженістю міністерства у зв’язку з візитом міністра закордонних справ Фінляндії Ілкка Канерва, який розпочався вчора.