Нічого конкретного заради вищої мети
Щоправда, розрахунки на те, що спілкування в Інтернеті підштовхне В. Ющенка до ще більшої відвертості, виправдалися не цілком. Лідер «НУ» в черговий раз пожалівся, що «політичні уподобання виборців передано одним політичним силам, а владу представляють зовсім інші». До речі, чому ж «зовсім інші»? Хіба Віктора Андрійовича з товаришами не пустили у будівлю Верховної Ради? Або не дали сформувати там найбільшу на сьогоднішній день фракцію? Можливо, хтось вважає, що «представляти владу» в Кабміні престижніше, ніж у парламенті, — це інша річ...
Проте «Наша Україна» все ще має, на думку її лідера, шанс очолити процес створення парламентської більшості й формування уряду. Але для цього «влада зобов’язана сісти за стіл переговорів і розділити позицію щодо того, що майбутня політична більшість парламенту повинна бути сформована відповідно до політичних результатів виборів». При цьому сам Ющенко сідати за стіл переговорів — наприклад, з тією ж «дев’яткою» — не поспішає. Невже й справді чекає, коли до нього прийдуть і вклоняться?
Існує, зазначив також інтерв’юйований, два шляхи «виходу з кризи», «що виходять у фіналі на конституційні форми». Якщо коротко, то один з них (звичайно ж, більше, на переконання Ющенка, бажаний) — формування уряду «НУ», другий — формування уряду не «НУ». У другому випадку «НУ», як можна було дійти висновку з відповідей В. Ющенка на запитання «дорогих інтернетян» (саме так він звернувся до своїх співрозмовників), буде аж ніяк не проти дострокових президентських і парламентських виборів. Іншими словами, чекати до 2004 року вже, мабуть, несила.
Поділився Віктор Ющенко й планами щодо створення «Нашою Україною» власного медіа-холдингу, пообіцявши при цьому подякувати ЗМІ, які «висловлять свої пропозиції щодо організації співпраці». Сподіваємося, це не означає, що «доступ до тіла» лідера «НУ» надалі матимуть лише представники ЗМІ, що співпрацюють з блоком. Пам’ятається, ще за часів виборчої кампанії Віктор Андрійович усіляко ухилявся від запрошень на відкриті теледебати, та й наданою йому можливістю викласти свої погляди на сторінках нашої газети не скористався...
Й останнє. Лідер «Нашої України» заявив, що допускає можливість висунення «НУ» та Блоком Юлії Тимошенко на майбутніх президентських виборах єдиного кандидата, хоча «сьогодні, безумовно, переговори з подібних питань між блоками не проводяться». Але на запитання на кшталт «чи здатен джентльмен поступитися місцем пані, якщо пані теж хоче стати президентом?» Віктор Ющенко виразної відповіді не дав. Майбутній президент — це, за його висловом, «не чиясь окрема воля», а «народний вибір». Тобто на Майдан наші опозиціонери вийдуть, може, й разом, але боротися за крісла будуть, скоріше за все, таки нарізно.
ДО РЕЧІ
Сьогодні, 12 вересня, Шевченківський районний суд Києва розгляне подання столичної міської держадміністрації, яка наполягає на забороні проведення акцій 16 вересня на Європейській площі. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна у київській міській організації Соцпартії, у судовому сповіщенні також вказано, що заборона стосується СПУ, Компартії і Блоку Юлії Тимошенко.
Як вже повідомлялося, київські міські організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», Соцпартії і Компартії подали заявку про проведення 16 вересня всеукраїнської акції громадянської непокори «Повстань, Україно!» у центрі столиці. Тим часом, за словами київського міського голови Олександра Омельченка, міськрада ще раніше ухвалила рішення про використання зони Хрещатика і Майдану Незалежності як «історичної і природоохоронної» тільки в одному випадку — для проведення державних свят, зокрема, Дня незалежності, Дня Перемоги, новорічних свят, а також Дня Києва і Дня молоді. Мер запропонував опозиції провести акцію під Києвом на аеродромі «Чайка».