Перейти до основного вмісту

Німе кіно

23 травня, 00:00

Із моменту видання першого указу про дострокове припинення повноважень Ради п’ятого скликання пройшло майже два місяці, а переговорний віз і нині там. Більше того, Президент і прем’єр, які раніше хоча б називали терміни, у межах яких вони зобов’язуються назвати дату чергового волевиявлення, нині ж взагалі уникають спілкування з журналістами, розмовляючи в форматі тет-а-тет за щільно закритими дверима головного кабінету на Банківській.

Понад п’ять годин у понеділок провели вдалині від сторонніх очей Президент Ющенко й прем’єр Янукович. Журналісти, що чергували під стінами Секретаріату Президента, затамувавши подих, чекали: чи порадують цього разу два Віктори конкретним результатом, а саме датою, коли українцям необхідно прийти на виборчі дільниці. Нажаль, але й ця, потрібно визнати, вельми тривала й покрита таємницею зустріч, щонайменше, публічного підсумку так і не принесла. Учора ж головний переговірник — голова держави — і зовсім покинув межі столиці. Віктор Ющенко поїхав із робочим візитом у Черкаську область. Тому від вівторка, через відсутність у Києві гаранта Конституції, дива, тобто розв’язки політичної кризи, чекати не довелося.

Тим часом, представники робочої групи відрапортували: законодавче напрацювання для проведення позапланового плебісциту вже готове, мовляв, справа за малим — їхнім схваленням головою держави й прем’єром, а далі — голосуванням у приміщенні двічі розпущеного парламенту: за допомогою опозиції чи без неї (для затвердження напрацювання вистачає 226 голосів, які є в коаліціянтів). Але спікер Мороз на погоджувальній раді ВР заявив: Рада готова розглянути напрацювання переговорників, але не пакетом, а кожний проект закону окремо. Ну що ж, якщо дійсно парламентарії дискутуватимуть з кожного законопроекту окремо, то прогноз голови ВР про те, що найприйнятніший термін для проведення виборів — це березень 2011 року, не здається таким уже й фантастичним.

ДО РЕЧІ

Партія регіонів, БЮТ, «Наша Україна», Компартія й блок «Народна самооборона Юрія Луценка» проходять у Верховну Раду шостого скликання. Про це свідчать оприлюднені днями результати опитування «Фонду громадянської думки — Україна». 29,5% опитаних готові проголосувати за ПР, 16,7% — за БЮТ, 10,6% респондентів готові віддати свої голоси НУ, 4,6% — блоку Луценка і 4% — КПУ. 2,1% опитаних готові проголосувати за Соцпартію, 2% — за Народну партію (Володимир Литвин), 0,8% — за Прогресивну соцпартію (Наталію Вітренко). 0,6% респондентів підтримали б партію «Віче» (Інна Богословська), 0,4% — «Українську правицю» (Юрій Костенко, Борис Тарасюк, Анатолій Матвієнко), 0,4% — Партію промисловців і підприємців (Анатолій Кінах). З опитаних не змогли відповісти 10,1%, не стали б брати участі у виборах — 8,1%, проголосували б проти всіх — 10%. За результатами проведеного опитування, розподіл місць у Верховній Раді мав би такий вигляд: ПР — 203 місця в парламенті, БЮТ — 115, НУ — 73, блок Луценка — 31, КПУ — 28. У ході дослідження, що проводилося в період з 5 по 16 травня, соціологи опитали дві тисячі респондентів віком від 18 років, які проживають у різних регіонах країни.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати