Нові знання ... он-лайн
У Києві представили соціальний проект безкоштовного доступу до лекцій найкращих університетів країниЗ початку нового навчального року на інтернет-платформі «Академія навичок» (skillsacademy.com.ua) всі охочі зможуть прослуховувати онлайн найкращі лекції від вітчизняних вищих навчальних закладів. Ініціатива і реалізація належить Українській студентській спілці, а долучилися до неї і держава, і комерційні структури.
— Ми задумали цю річ як механізм, який допоможе молоді вирішувати дві ключові проблеми. Перша — здобуття першого робочого місця, друга — освіта («м’які» навички, які ми можемо презентувати студентам, також — певна професійна освіта завдяки лекціям викладачів провідних вишів, проходження певних курсів.). Через сайт вже пройшли 22 тисячі людини. Ми вважаємо, що це — механізм соціального моста для молоді, — розповів голова Української студентської спілки Станіслав КУЦЕНКО.
Цей проект вже підтримали провідні державні та комерційні вищі навчальні заклади, зокрема Київський національний технічний університет України «КПІ», Європейський університет, Харківський національний університет ім. Каразіна, Національний університет державної податкової служби України, Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова.
— Хочу зробити акцент на тому, що проект даватиме студентам підготовку із соціальної компетенції: це ділові якості, вміння себе презентувати Це — тренінги, ділові ігри, які допомагають студенту сформувати впевненість у собі, — розповідає спеціаліст Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Ольга БОГІНІЧ. — З моменту прийняття Закону України «Про вищу освіту» ВНЗ матимуть велику автономію і можливості для розвитку. Ми сподіваємось, що розвиток вишів, як і інших навчальних закладів України, буде відбуватись не тільки в аудиторному, а також і в онлайн-форматі, як це роблять сьогодні провідні університету світу.
Подібні проекти є популярними в Європі та США. Зокрема розробники «Академії навичок» посилаються на відомоий американський портал «Курсера», учасником якого є провідні викладачі Гарвардського та Єльського університетів.
Розробники проекту заявляють, що зараз «Академія навичок» повністю готова для роботи?— як зі студентами, так і з викладачами: будь-які вищі навчальні заклади за декілька хвилин можуть створювати свої сторінки та додавати власні відеолекції. Також автори проекту проведуть інформаційну кампанію для популяризації сайта: серед школярів, учнів профтехучилищ, студентів та працюючої молоді й тих верств населення, які шукають роботу та прагнуть до самореалізації. Мета?— зробити проект максимально доступним для всіх.