Перейти до основного вмісту

Новий міністр культури — Леонід Новохатько

Микола Жулинський: «Шкода, що для вищої влади ця посада суто ритуального характеру»
06 лютого, 11:21
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Президент України Віктор Янукович (Указом № 65/2013) призначив Леоніда Новохатька міністром культури України, повідомляє офіційний сайт глави держави. Нагадаємо, посада міністра культури була вакантною з кінця грудня, коли Президент звільнив низку членів Кабінету Міністрів у зв’язку з відставкою уряду. Зокрема Михайла Кулиняка з посади міністра культури України. Впродовж майже двох місяців крісло найвищого чиновника по культурі було вакантним. По коридорам міністерства ходили різні чутки (серед кандидатур були такі відомі особистості, як Юрій Богуцький, Ганна Герман, Леонід Новохатько, Наталя Заболотна, Таїсія Повалій, той же Михайло Кулиняк та інші).

І от новий міністр — Л. Новохатько. З червня 2010 року він обіймав посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації. На сайті КМДА подано біографію Л. Новохатька, який народився 11 січня 1954 року в с. Вечірки Пирятинського району Полтавської області. Закінчив Полтавський педагогічний інститут ім. В. Г. Короленка, аспірантуру та докторантуру Київського університету імені Т. Шевченка, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. 1994 року — керівник Служби з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України. З 1996 р. більше 9 років працював заступником, а пізніше — першим заступником міністра культури і мистецтв України. У 2005—2007 рр. — завідувач кафедри Київського національного університету культури і мистецтв України. З 2007 року по червень 2010 року обіймав посаду першого заступника генерального директора Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ». У червні 2010 року призначений заступником голови Київської міської державної адміністрації.

— Якщо говорити про посаду міністра культури, то, на жаль, зараз вона не має особливого впливу на культуру, — вважає академік НАН України Микола ЖУЛИНСЬКИЙ. — Шкода, що для вищої влади ця посада чисто ритуального характеру. При нинішній суспільно-економічній ситуації на плечі міністра культури повинна лягти величезна відповідальність по реформуванню (взагалі) культурної політики нашої держави. Чи можливо це сьогодні зробити? Я в цьому сумніваюся, тому що дуже багато чого прийдеться змінювати. Хочу згадати Івана Дзюбу, якого вмовляв більше місяця разом із Іваном Драчем і Дмитром Павличком, щоб він зайняв посаду міністра культури. І врешті-решт він погодився за умови дати йому можливість реформувати структуру міністерства, а також проводити ту культурну політику, яку намагатиметься виробити. Тоді Дзюбою був створений Інститут культурної політики. Там працювали молоді, цікаві особистості, які напрацьовували різні варіанти функціонування культури у системі ринкових відносин. Але навіть Івану Михайловичу не вдалося реформувати міністерство. Знаєте, у нас так активно міняються чиновники Кабміну, що жоден із міністрів не встигає провести хоча б мінімальних змін чи реформ... Щодо нового міністра культури, то я вітаю Леоніда Новохатька з цим призначенням. Він має досвід роботи. Інша справа — наскільки йому вдасться щось змінити у цій системі... Це буде надзвичайно важко. Я переконаний, що Леонід Новохатько розуміє комплекс проблем, які стоять перед міністерством. І хочу йому побажати успіху.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати