Обіцяв — і зробив
Микола Азаров призупинив членство у Партії регіонів![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20011215/4231-2-1.jpg)
Четвертий з’їзд Партії регіонів, який відбувся учора у Києві, став черговою знаковою подією передвиборного процесу. Як і очікувалося, партія одноголосно підтримала рішення боротися за місця у парламенті у складі блоку «За єдину Україну!» і для більшої впевненості в успішному фініші передвиборної гонки заперечувати лідерства у блоці глави Президентської Адміністрації Володимира Литвина не стала. А ось, мабуть, найпомітніша фігура зоряної команди «За ЄдУ» — глава Державної податкової адміністрації України Микола Азаров, всупереч прогнозам, визнав за потрібне дещо полегшити велику адміністративну вагу блоку і офіційно заявив про призупинення членства та відхід з посту лідера Партії регіонів. «Я ухвалив це рішення самостійно, щоб уникнути всіляких політичних спекуляцій. На час виборів я буду безпартійним,» — пояснив відмову від свого «дітища» Микола Азаров. Нетрадиційний для чиновників крок голови ДПАУ дещо «обеззброїв» журналістів, які явно сумніваються у можливості проведення «чистих» виборів, чимало «приправлених» передвиборною активністю вищих ешелонів виконавчої влади. Проте здивованими були не тільки «акули пера»: за словами В. Литвина, більшість присутніх на з’їзді не знали про те, що М. Азаров зробить такий вчинок.
«На розгляді Верховної Ради знаходитися шість законів, які обмежують мої права громадянина і забороняють мені займатися політичною діяльністю. Ні по жодному іншому політичному діячеві немає таких законопроектів, хоч повноваження багатьох інших політиків не менші, ніж мої», — не без жалю зазначив голова ДПАУ.
Що поробиш — специфіка основної професії змушує ставити загальні інтереси над особистими. Відповідаючи на запитання кореспондента «Дня» про можливий склад першої п’ятірки у списку блоку, В. Литвин повідомив, що «йде обговорення питання», «хоч для нас найголовніше — це консолідація всіх українських громадян». Інтереси ж партій- учасників блоку, схоже, вже «відконсолідовані». Принаймні, як дружно запевняють прем’єр-міністр України Анатолій Кінах (лідер партії Промисловців і підприємців) і міністр транспорту Валерій Пустовойтенко (лідер НДП), всі партії «За єдину Україну» мають спільні цілі та завдання.
Щодо позиції Партії регіонів, то, як сказав «Дню» М. Азаров, «мій відхід ніяк не вплине на передвиборний процес. Я буду підтримувати свою партію і блок. Взагалі, не виключено, що пiсля закінчення виборів усі п’ять партій зіллються в одну». Цікаво, що сам голова ДПАУ не став ставити остаточний хрест на новому витку своєї депутатської кар’єри і не виключив можливості потрапити до Верховної Ради за списком. Хоч, судячи з усього, варіант одночасного сидіння у депутатському кріслі та кріслі головного податківця М. Азаров виключає.
До речі, про крісла... Як говориться — святе місце пустим не буває. За результатами голосування вчорашнього з’їзду, лідером Партії регіонів було обрано віце-прем’єра Володимира Семиноженка. Який, за вже традиційною для «єдоків» традицією, став наполягати на проведенні «чесних виборів» і виключив у зв’язку з цим можливість використання адмінресурсу. «Який у мене може бути адмінресурс?!», — скромничав віце-прем’єр у відповідь на запитання журналістів. Дійсно, у порівнянні з іншими учасниками блоку — замало. Хоч, як майже переконав «День» М. Азаров, становище чиновника виконавчої вертикалі на виборах досить неоднозначне. З одного боку — він у всіх на очах, з іншого — з нього є, що питати. «А раптом виникнуть проблеми з пенсіями?!», — тривожно спитав голова ДПАУ, — «Рейтинг того чи іншого чиновника може знизитися».