Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Обнадійливий знак

Український інститут започатковує довгострокову програму підтримки українських студій за кордоном
16 червня, 10:18

Програма підтримки українських студій імені І. Лисяка-Рудницького покликана підтримати проєкти в освітніх, культурних та наукових інституціях за межами України, які мають бути реалізовані до 30 листопада цього року. Український інститут запускає першу велику програму для академічного середовища — довгострокової підтримки українських студій імені І. Лисяка-Рудницького. Програма створена, щоб посилити вивчення та поширення знання про минуле та сучасне України для набуття суб’єктності у міжнародному публічному полі. Українські студії відкривають також нові можливості для дослідження широкого кола наукових тем історії та культури регіону Центральної та Східної Європи.

«Завдання програми — посилювати присутність та інтерес до України у міжнародному науковому середовищі. До прикладу, Росія ніколи не припиняла вкладати величезні кошти в іноземні дослідження своєї історії і культури. В результаті за кордоном кафедри славістики, до яких входять українські чи білоруські студії, часто мають назву «Russian and East European Studies». — розповідає генеральний директор Українського інституту Володимир ШЕЙКО. — Для багатьох закордонних осередків українських студій така програма — обнадійливий і довгоочікуваний знак, адже українська держава вперше за 29 років незалежності починає системно підтримувати цей напрям». Подати заявку на програму можуть тільки інституції, які зареєстровані за кордоном. Український інститут вітає партнерства українських та іноземних інституцій, але заявниками можуть бути тільки останні. Очікувана вартість одного проєкту може становити до 10 тис. євро (або 300 тис. грн.).

Цьогоріч програма має такі пріоритетні теми: історичні постаті та їх спадок, монументальна спадщина та мистецтво радянського періоду в Україні, злочини тоталітарних режимів в Україні у культурі та пам’яті, українська література в еміграції, культура другої половини ХХ ст. — початку ХХІ ст. в Україні, архітектура та урбаністика ХХ ст. — початку ХХІ ст. в Україні.

«В Українському інституті ми керуємося інтегральним підходом, тому визначили перелік наскрізних тем нашої роботи. Загалом, це сюжети з ХХ століття, оскільки діяльність Українського інституту спрямована на актуальну культуру. Варто підкреслити, що зазначений перелік тем не є вичерпним і ми готові розглянути заявки з іншої тематики, адже основним критерієм при відборі проєкту буде його якість», — пояснює менеджерка академічного напряму Українського інституту Олександра ГАЙДАЙ. Програма названа на честь видатного американського і канадського історика українського походження професора Івана Лисяка-Рудницького, який зробив значний внесок у розвиток українських студій за кордоном. Ще з 1950-х він доводив обмеженість російськоцентричного підходу до історії Східної Європи, який панував у Північній Америці. Акцентуючи на мультиетнічності Російської імперії та Радянського Союзу, він виокремлював українські сюжети та українську перспективу на події минулого. (Подробиці програми за посиланням: https://ui.org.ua/lysiak_rudnytsky_ukr)

Український інститут — державна інституція, яка розвиває культурні відносини між Україною та іншими країнами. Місія Інституту — сприяти кращому розумінню і гідному ставленню до України та створювати можливості для взаємодії українців зі світом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати