Перейти до основного вмісту

Очистити від шлаків технічну освіту

вирішили ректори вищих технічних закладів України
22 грудня, 00:00

Наша країна, як зазначив ректор, не зуміла зберегти як пріоритетні науку, освіту і культуру, і за наявності величезного потенціалу в цих сферах практично опинилася в «компанії» країн третього світу, які споживають чужі застарілі технології. У результаті за останні десять років за кордон «перекочувало» кілька десятків тисяч українських учених, переважна більшість молодих людей, які навчаються за кордоном, залишається там працювати, і витік мізків триває.

Світ змінився. Якщо раніше наука працювала на військове протистояння, то в нинішній ситуації вона переорієнтована переважно на потреби людини, ліквідацію голоду, епідемій, пошук нових джерел енергії, охорону навколишнього середовища. На жаль, технічна освіта в країні поки що відстає від вимог часу, зауважували учасники наради, її недоліки — немов шлаки в організмі, від яких потрібно очиститися якомога швидше. А допомогти цьому, на думку ректорів, допоможе Закон про вищу освіту, прийнятий ВР України у першому читанні, в який вони обов'язково внесуть необхідні зміни.

На думку президента Всесвітнього технологічного університету ЮНЕСКО (Москва) академіка РАН Миколи Малишева, проблеми у Росії й України багато в чому схожі й їм необхідно інтегруватися у єдиний світовий освітній простір, використавши всю потужність інформаційних технологій. Американці не випадково впроваджують освітні принципи елітних ліцеїв царської Росії. Нам теж не варто збільшувати кількість вузів, краще — створювати елітні школи і готувати в них людей, які зможуть взяти на себе моральну відповідальність за долю держави, вважає академік.

І справді, країни, де відсутній власний золотий інтелектуальний запас, неминуче стають непотребом у світовій спільноті.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати