Один полк армії майбутнього
Екіпіровка солдата нового тисячоліття «тягне» на 10 тисяч доларівУрочисту присягу прийняли в понеділок солдати Першого окремого полку спеціального призначення (що іменується Президентським) Міністерства оборони України.
Як повідомили «Дневі» в прес-службі Міноборони, колишній гвардійський полк за мирного часу зобов’язаний забезпечувати урочисті заходи під час проведення державних свят з участю Президента й міністра оборони. В особливий період «спецназівці» виконуватимуть чотири найвідповідальніші завдання з охорони держоб’єктів: резиденції Президента, будинку Верховної Ради, Кабінету міністрів, Національного банку і телецентру.
Спеціальний полк має оптимізовану штатну структуру, оснащений модернізованим озброєнням і технікою вітчизняного виробництва, виходячи з досвіду аналогічних зарубіжних формувань, специфіки завдань і покладеної на нього відповідальності. Особливість першого окремого ще й у тому, що він є піонером у новій справі комплектування військ за контрактом — 40% особового складу вже становлять «профі». Щоправда, зарплатня контрактників нічим не відрізняється від грошового постачання колег із підрозділів інших видів і родів військ.
До речі, про перший полк, в якому буде випробувано «концепцію солдата-2010», згадував під час останньої прямої телефонної лінії в клубі Кабміну міністр оборони України Олександр Кузьмук. З його слів, елітний підрозділ створюється не для показу заморським гостям, а для навчання українських військових. Спорядження професійного солдата новітніми засобами зв’язку, приладами нічного бачення, озброєння і захисту він вважає питанням наступного тисячоліття. Приблизна вартість такої екіпіровки «потягне», з його слів, не менше ніж на $10 тисяч і, як масове явище, з’явиться, зрозуміло, не скоро.
У перспективі буде створено, завірив міністр, єдину автоматизовану систему управління збройними силами, без якої немислима сучасна, мобільна армія. Вже наступного року війська озброяться партією модифікованих вітчизняних мінометів і танків Т-84, десять з яких посилять її до кінця року (проте, стратегічне майбутнє танкової складової військової справи багато хто з експертів ставлять під сумнів). Крім того, до річниці української незалежності «оборонка» готує до виходу в море крейсер «Україна», на добудування якого нещодавно відправлено 300 тонн палива і 0,5 млн. грн., а також єдиний підводний човен «Запоріжжя». Планується повністю модернізувати на Львівському авіаремонтному заводі всі винищувачі «МІГ-29» і зайнятися відновленням вертолітного парку.
У той же час, кількість вильотів бойових льотчиків міністр оборони схарактеризував, як критично недостатнє — «стоїть питання про відновлення їх навичок». Причина банальна — не вистачає авіапалива. Щоб льотчики знову стали «на крило», треба створити місячний запас у 10 тис. 800 тонн...