Перейти до основного вмісту

«Олег тримається»...

#пораотпускать — під таким хештегом проходить флешмоб до третьої річниці арешту українського режисера і «в’язня Кремля»
11 травня, 18:57

Зранку 11 травня в окупованому Криму проводили один із чергових обшуків у кримських татар — у громадського активіста Різи Ізетова. Три роки тому у ці дні Федеральна служба безпеки РФ арештувала на півострові «кримську четвірку». 9 травня — Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія, наступного дня — Олега Сенцова, 16 травня — Олександра Кольченка. Потім ФСБ об’єднала їх у неіснуючу терористичну групу, всіх чотирьох засудили до ув’язнення. Сьогодні завдяки політичним домовленостям вийти на волю вдалось лише Геннадію Афанасьєву. Олег Сенцов отримав 20 років колонії суворого режиму, Олександр Кольченко — десять років колонії суворого режиму, Олексій Чирній — сім років ув’язнення.

Активісти кампанії Let My People Go, яку веде громадська ініціатива «Євромайдан SOS», роздавали біля станції київського метро «Хрещатик» листівки з інформацією про засудженого режисера. Бажаючих фотографували з листівками — потім ці світлини постять у соцмережах з хештегом #пораотпускать, закликом до окупаційної влади і насамперед до президента РФ Володимира Путіна. Те саме радять робити усім, хто хоче підтримати Олега Сенцова.

Сестра політв’язня Наталя Каплан розповіла про нинішнє спілкування з Олегом: «Він пише, але йому особливо немає чого розповісти, бо новин немає. Зазвичай розпитує, чого та як. Дзвінки від нього дуже нечасті, так ми спілкувалися близько місяця тому. Олег тримається — у нього немає варіантів. Вірить. Живе надією, яку поки ніхто не підживлює». Від побачень з рідними Олег Сенцов відмовився — пояснив, що так йому легше витримувати ув’язнення.

«Треба збільшувати міжнародний тиск, насамперед — політикам. Бо витягнути Олега можуть виключно політики. Причому не одної країни, а всіх, які мають важелі тиску на уряд Російської Федерації, — переконана Наталя Каплан. — Більшість політв’язнів виходять на волю після масового тиску і розголосу. Люди, про яких ніхто не знає, гниють у тюрмі».

На акцію прийшли родичі інших українських політв’язнів у Росії та Криму: батько Валентина Вигівського Петро, брат Євгена Панова Ігор Котелянець, мати звільненого Геннадія Афанасьєва Ольга. «З родичами інших в’язнів зустрічаємося, спілкуємося через Facebook, телефон, створюємо об’єднання, — розповідає Наталя Каплан. — Нас вже дуже багато — 44 людини сидить. Намагаємося діяти спільно, ходимо на зустрічі з політиками, влаштовуємо акції».

Крім участі у флешмобі, можна написати Олегу листа. Наталя Каплан говорить, що багато листів не пропускають через жорстку цензуру — такий спосіб тиску. Тож щоб ваші слова підтримки мали шанс дійти до Олега, лист має бути без жодних політичних закликів, написаний російською мовою. Адреса: 677004, г. Якутск, ул. Очиченко, 25, ФКУ ИК-1 УФСИН России по Республике Саха (Якутия), Сенцову Олегу Геннадиевичу, 1976 г. р.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати