«Олімпійський» День Незалежності у Львові
Олександр Усик: «Потрібно пропагувати спорт, здоровий спосіб життя, а також... необхідність якісних знань»Цьогорічний День Незалежності України львів’янам запам’ятався передусім знайомством зі спортсменами, які гідно представили нашу країну на Олімпійських іграх у Лондоні. На запрошення голови Львівської облдержадміністрації Михайла Костюка це свято провідні олімпійські чемпіони та призери країни зустріли саме у Львові.
«Була дуже хороша, тепла атмосфера, відчувалося, що для місцевих жителів День Незалежності — не просто ще один вихідний, а справжнє національне свято, — поділився враженнями від святкування олімпійський чемпіон з боксу Олександр Усик, якому голова ОДА напередодні вручив сертифікат у розмірі 125 тис. гривень. — Приємно здивувала велика кількість людей у вишиванках. Це мені імпонує. Узагалі вишиванка для мене — це символ національної гідності. Переконаний, що цей одяг повинен носити кожен українець, зокрема депутати Верховної Ради. Було б добре, щоб вони ходили на роботу у вишиванках. Адже це не просто символ нашої національної ідентичності, а й естетичне вбрання — стильне, класне й гарне. Людина, яка вам вишила сорочку, вклала в неї свою душу».
За словами Олександра Усика, крім нього, День Незалежності у Львові зустріли головний тренер національної збірної України з боксу Дмитро Сосновський, боксери, бронзові призери XXX Олімпійських ігор у Лондоні Олександр Гвоздик і Денис Беринчик, а також місцеві олімпійці — шпажисти й борці.
«Я патріот своєї країни. Вдячний Господу Богу, що народився саме в Україні! У мене тут дружина, сім’я, рідні й близькі. Усі ми — українці. Ніхто мені свідомо не нав’язував української національної ідеї. Не говорив, що потрібно бути патріотом і любити свою країну. Якось сам до цього дійшов. У мене проста родина: матуся родом із Чернігівської області, а тато — із Сум. Не дивуйтеся, що у Криму є свідомі українці. Крим — це також Україна. Просто деяким кримчанам не варто про це забувати, — говорить Олександр Усик. — На жаль, чесно зізнаюсь, традицій святкування Дня Незалежності в моїй родині немає. Ми, як правило, виходимо на площу, вітаємо друзів, телефонуємо одне одному. Загалом часу на святкування катастрофічно не вистачає: постійно змагання, тренувальні збори, від’їзди. Не лише День Незалежності, а й власний день народження рідко відзначаю. На день народження з друзями завжди купуємо п’ять-десять тортів, залежно від кількості людей, і дитяче шампанське. А на тренерський стіл інколи беремо вино. Так доводилося відзначати й національні свята».
За словами Олександра Усика, українські спортсмени, актори, телевізійні ведучі та інші відомі публічні люди зобов’язані своїм прикладом надихати інших бути кращими: «За відомими людьми всі спостерігають, молодь не відводить від них очей. Відповідно, вони мусять щодня говорити, що шкідливі звички — алкоголь, сигарети, наркотики — не випадково називають шкідливими. Потрібно пропагувати спорт, здоровий спосіб життя, а також... необхідність якісних знань. Якщо кожна українська дитина буде здоровою й розумною, у нашої нації — хороше майбутнє».