Перейти до основного вмісту

«Оптимізація» по-єнакієвськи

У місті планують відкрити вищий навчальний заклад і два ліцеї
28 жовтня, 20:19

Під час свого нещодавнього візиту до Донецької області міністр освіти і науки Дмитро Табачник заявив, що в місті Єнакієво вже до кінця навчального року відкриються вищий навчальний заклад і два ліцеї, а одна зі шкіл, за дорученням Президента України, матиме медико-біологічний ухил. Варто нагадати, що торік в Єнакієвому в рамках державної цільової програми «Школа майбутнього» вже було відкрито ліцей інформаційних технологій. Міністр також наголосив на тому, що місцеві вчителі вже стажувалися в кращих математичних ліцеях і зараз готують власну експериментальну програму.

Ця новина дисонує з тим, що відбувається не лише в Україні, а й у самій Донецькій області. Нещодавно «День» писав про наміри скоротити в області кількість професійно-технічних училищ. Крім того, ми неодноразово висвітлювали тему «оптимізації» навчального процесу, у зв’язку з якою закривали «нерентабельні» школи. Фінансування на такі школи не виділялося, і тепер діти змушені їздити до школи в інші села.

ДонНТУ — один з головних вишів регіону — залишається без опалення і вимушений відправляти викладачів у неоплачувані відпустки. А бібліотека при університеті ось уже понад п’ять років стоїть недобудована через відсутність того самого  фінансування. Навіщо створювати ще один виш, якщо й ті, які є, не можуть прогодувати себе?

Цікаво, чим соціальна й економічна сфера Єнакієва краща, ніж в Макіївці, Артемівську або Торезі? Чим відрізняється рівень підготовки вчителів цих шкіл та ліцеїв?

За коментарем «День» звернувся до правозахисниці, яка не перший рік відстоює право на існування шкіл з низькою наповнюваністю на Донеччині.

Марія ОЛІЙНИК, правозахисниця, громадський діяч:

— Ми два роки відстоювали можливість працювати трьом школам в Макіївці, на фінансування яких потрібно було 2 млн гривень, а водночас на школу, в якій навчався Президент, окремим пунктом у держбюджеті (окремо від міського єнакієвського й обласного бюджетів) виділили кошти в 20 разів більші. Причому в цій школі навчається всього 250 дітей із 500 можливих місць, тобто наповнюваність її дорівнює 50%. Варто спитати, а яка наповнюваність буде в нових ліцеях? Як туди діставатимуться діти?

Що ж до вишів, то нині їх і так в Донецьку забагато. Їх потрібно скорочувати і об’єднувати, а не створювати нові. Крім того, хто навчатиме цих дітей? Як буде здійснюватися логістика? І найголовніше — якого профілю буде цей виш? На це питання я наразі теж не знаю відповіді.

На останніх парламентських слуханнях працівники сфери освіти одностайно заявили про брак фінансування. Я вважаю, що злочинно надавати можливість вчитися одним і не вчитися іншим.

Уявляєте, на території невеликого промислового Єнакієва буде три гімназії!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати