«Остання столиця» — відновлення прихованих подій
У Кам’янці-Подільському реконструктори з військово-історичних клубів зібралися на фестиваль, присвячений подіям визвольних змагань 1919—1920-х років. У Кам’янці-Подільському реконструктори з військово-історичних клубів Києва, Кам’янця, Хмельницького та Львова взяли участь у єдиному в Україні фестивалі «Остання столиця», присвяченому подіям визвольних змагань 1919—1920 рр. Фестиваль пройшов уже втретє, тут відтворювали побут і бойові дії тих героїчних часів — сутичку армій УНР і Червоної. Близько 120 реконструкторів упродовж двох днів, 24 і 25 серпня, жили в таборі, розташованому на Північному дворику Старої фортеці, який організовано за статутами Першої світової війни. Серед бійців були й, на рівні з чоловіками, дівчата. Вони так само вміло тримали в руках зброю і цілили у ворога. «Червоні» силами кулеметного взводу робили засідку підрозділу УНР. Було три спроби якось вибити їх з висоти. Але, на жаль, майже вдалося це зробити лише раз», — прокоментував співорганізатор фестивалю, голова Кам’янець-Подільського військово-історичного товариства Олександр Заремба.
Була й техніка: чотири кулемети системи «Максима», два кулемети системи «Льюіса» і одна гірська австрійська гармата. Цього року був ще панцерник «Черник», який є точною копією того авто, що воювало навесні 1919 року в складі корпусу Українських січових стрільців.
Організаційно фестиваль підтримали також історичний музей-заповідник і міська рада.
Під час фестивалю тут працювала операторська група під керівництвом українського історика та журналіста Ярослава Тинченка. Відзняті кадри увійдуть до великого проекту про історію армії Української Народної Республіки.