Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Оточення Президента намагається вивести його «за рамки влади»

19 жовтня, 00:00

Тому в ході дискусії «цікавий досвід регіоналів із НДП по організації опорних агітпунктів» спасував перед обговоренням питання про необхідність внесення змін до Конституції — з метою посилення «політичної відповідальності гілок влади».

Прем'єр-міністр України на прес-конференції заявив, що на час перехідного періоду Президент країни «повинен мати ще більше повноважень, аніж у нього сьогодні є». «Тоді йому буде простіше працювати», — вважає голова уряду. Загалом- то, це далеко не перший випадок, коли думка шанованого Валерія Павловича явно дисонує з висловлюванням Л.Кучми. Останнім часом чинний глава держави не втомлюється повторювати, що навпаки, хоче поділитися повноваженнями і з парламентською більшістю, яка утвориться у ВР після його переобрання, і з регіональними елітами. За словами Леоніда Даниловича, «парламентська більшість повинна мати можливість сформувати коаліційний уряд».

Можливо, Валерій Павлович сильно засмутився через те, що другий термін Кучми не означає автоматично його другого терміну на посаді голови Кабміну, враховуючи рішучість, із якою Президент збирається проводити «радикальні кадрові зміни»? Та ж ніби й ні: «Для мене не найголовніше, чи буду я призначений головою КМ після виборів, головне, щоб Президент Леонід Кучма переміг на виборах цього року», — поділився таємним п. Пустовойтенко. «Я колись пожартував, що працюватиму 10 років прем'єр- міністром, але цей жарт сприйняли всерйоз, так що я думаю, що ми будемо продовжувати свою роботу». А чому б і ні? Адже кандидатуру Пустовойтенка спокійно може провести через парламент і спікер Ткаченко, який, як зізнався Валерій Павлович, його «дуже любить». Та й прем'єр, попри критику Верховною Радою дій Кабміну, «все одно дуже поважає голову парламенту». Втім, якщо все складеться за сценарієм, запропонованим «штабом №3», то питання про того, хто кого і куди призначає, як і питання про те, хто і кого любить, стане просто неактуальним.

«Якби не було у Президента можливості видавати укази з питань, неврегульованих законодавством, подивіться, де ми були б?» — спитав прем'єр і додав, що «у нас взагалі після прийняття Конституції законодавчої бази не було». Логіку висловлювання В.Пустовойтенка можна розцінити таким чином: навіщо нам парламент, «у якому досі знаходиться більше 500 не прийнятих законодавчих актів», якщо Леонід Данилович і сам iз цим чудово справляється? У свою чергу, лідер об'єднання «Нова Україна» Є.Кушнарьов також підтвердив, що «ВР у цей час не працює... всі незадоволені, як вона погано працює, навіть самі депутати, тому очевидно, що назріли такі зміни».

Схоже, що сьогоднішнє завдання президентського оточення — «вивести Кучму за рамки влади», як висловився Євген Кушнарьов, для чого гаранту Конституції і пропонується ревізія Основного Закону — з метою знайти механiзми, що дають Президентовi право розпустити ВР. Причому, самому Леоніду Даниловичу дискредитувати звання гаранта не доведеться, всю «брудну роботу» за нього зроблять вірні соратники, наприклад, керівники блоку партій «Наш вибір — Леонід Кучма».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати