«Отруйні» ліки
Хворі з нирковою недостатністю вимагають від КМДА закупити якісні розчини для гемодіалізу, від нинішнього — жахливі побічні ефекти![](/sites/default/files/main/articles/06112015/2dializ.jpg)
Олексій Сизов живе з хворобою нирок уже вісім років, тричі на тиждень проходить в Олександрівській лікарні процедуру гемодіалізу. Проте з літа цього року препарат, який мав би поліпшувати і продовжувати життя, завдає явної шкоди здоров’ю. Олексій та інші пацієнти скаржаться на нестерпні побічні реакції: алергічні висипи, «стрибки» артеріального тиску, головний біль, нудоту. Як стверджують хворі, у червні КМДА закупила неякісний препарат для гемодіалізу. Відразу після його застосування почастішали скарги хворих до КМДА, СБУ, де відкрито кримінальне провадження за підозрою в підробці препаратів, а також до Державного експертного центру, щоб замінили небезпечні ліки на інші. Однак у столиці вирішили закупити цей самий розчин знову. Тому хворі прийшли під стіни київської мерії з вимогою забезпечити їх якісними препаратами.
Активісти розповіли, що напередодні їх викликали до Департаменту охорони здоров’я. «Я так розумію, намагалися зробити так, щоб на пікет ми не вийшли, пояснювали, що ми повинні йти в лабораторію, яка дала б нам результати аналізу цих розчинів, а чиновники це все спростують», — додає Олексій Сизов.
Керівник ДОЗ Тетяна Донченко і заступник мера Михайло Радуцький вийшли на розмову з пацієнтами уже в присутності мас-медіа. Але конструктивний діалог не відбувся. Хворі запитували, чому на цих розчинах — різні етикетки, чому придбали удвічі дорожчий препарат, аніж раніше, і коли ж закуплять ліки належної якості? За словами Михайла Радуцького, представники ДОЗ обійшли всі лікарні, де хворі проходять гемодіаліз, виявили, що справді ускладнення є, та лише у 70 осіб (усього в Києві гемодіалізу потребує 450 осіб). Три державні лабораторії підтвердили якість розчину, а Державна лікарська служба наголосила, що препарат сертифікований. А єдине, що може зробити КМДА, виходячи зі своїх повноважень, то це замовити нові препарати як гуманітарну допомогу для тих 70 осіб, хто має ускладнення. І ледь не сьогодні ці препарати будуть доставлені у лікарні, пообіцяв Радуцький. Однак хворі не вірять чиновникові й не знають, як бути далі.