Озонова дірка в українському парламенті
Міністр відзначає, що наслідки нератифікації угоди передбачити можна, хоча й важко. По-перше, це зупинка підприємств, що використовують озоноруйнуючі речовини, оскільки ми «прив'язані» у цій галузі до Росії, яка з 1 січня 2000 року припиняє виробництво озоноруйнуючих речовин. В результаті, стверджує міністр екобезпеки, 18 тисяч працівників втратять робочі місця, а Україна — внутрішній та зовнішній ринки холодильної техніки та аерозольних продуктів. По-друге, це — погіршення зовнішньополітичного іміджу України, відповідно ми втрачаємо перспективу отримання набагато більшої міжнародної фінансової допомоги у рамках інших програм.
— Проблема занадто серйозна, щоб її просто «спустити на гальмах», — сказав на прес-конференції Василь Шевчук. — Я зустрівся з представниками Світового банку, і вони прямо заявили, що від результату ратифікації гранту залежить вся програма співпраці з ним, аналогічно з іншими світовими фінансовими установами.
Світовий банк реконструкції та розвитку двічі подовжив термін набуття чинності угоди. Остання дата — 14 лютого — є остаточною.