Пагорб посунув на село: без житла залишилися 150 родин
Ще в суботу ввечері мешканці частини села, що розташоване біля підніжжя та на схилі пагорбу Цопигора, звернули увагу на дивну поведінку курей та собак. Вночі, як згодом розповіли костинчани похилого віку, ніби з-під землі почав доноситись незрозумілий шум. А в обід стихія розбушувалася на повну силу. З Цопигори донизу разом із землею посунули сосни та ялини. Хати селян перетворювалися на руїни.
— Сади змістились щонайменше на 10 метрів. Дорога попід горою, яка ще наступного після катастрофи дня використовувалась для евакуації, вже у вівторок стала ніби переорана, — розповів нам згодом мешканець села Валерій Крушницький. До місця зсуву прибули працівники Управління з надзвичайних ситуацій. На ліквідацію наслідків залучено військовослужбовців та спецпідрозділи швидкого реагування з Хмельницького, Дрогобича та Червонограда. Згодом до зони лиха прибула урядова комісія на чолі із заступником міністра з надзвичайних ситуацій Анатолієм Гречаніновим. Людей, що залишилися без житла було розміщено в місцевій школі, на пошті та в дитсадку. Голова Чернівецької облдержадміністрації Теофіл Бауер на прес-конференції зазначив, що сьогодні на території області є 18 зсувонебезпечних зон. Щодо лиха у Костинцях, губернатор наголосив: за умов належного фінансування центром протизсувних робіт, його можна було б уникнути.
Всім потерпілим селянам влада області розпочала виплату заборгованостей із пенсій, зарплатні та соцвиплат. Евакуйованим родинам виділено одноразову допомогу в розмірі 150 гривень. Та коштів, що є в місцевої влади на ліквідацію наслідків лиха, як зазначив Т. Бауер, не вистачить, повiдомляє кореспондент Віталій ЄРЕМІЦА.
БУРЯ НА ТЕРНОПIЛЬЩИНI. Є ЖЕРТВИ
Чимало лиха завдала буря, що пронеслася минулої суботи над Тернопільщиною. Найбільша сила вітру, яку зафіксували в райцентрі Чортків, становила 28 м/с. Вітер повалив чимало дерев, пошкодив лінії електропередач, зірвав дахи з окремих будинків. Найбільш значної шкоди завдано східній та північній частинам області. У самому Тернополі внаслідок стихії загинуло троє людей. За попередньою інформацією, вартість завданої буревієм шкоди вже становить понад 3 млн. 700 тис. гривень. Але підрахунок збитків триває, повідомляє кореспондент Олександр ВІЛЬЧИНСЬКИЙ.
ВIТЕР ЗНЕСТРУМИВ БIЛЬШЕ СОТНI ПРИКАРПАТСЬКИХ СIЛ
У вівторок внаслідок шквальних вітрів 118 населених пунктів у 12 районах Івано-Франківської області залишилися без світла. Ці дані станом на 10 годину ранку повідомив кореспондентові «Дня» начальник відділу управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення облдержадміністрації Василь Середович. Причому кількість знеструмлених сіл лише за 5 годин зросло майже вдвічі. На 5 годину ранку їх було 68 у 9 районах. На 27 ділянках ліній електропостачання вітром порвано дроти й повалено стовпи. Аварійні бригади районів електромереж приступили до ліквідації наслідків стихії. У роботах беруть участь 56 осіб та 13 одиниць спецтехніки. У передгірських районах області внаслідок сильних хуртовин випав шар снігу товщиною до 10 сантиметрів. Рівень води піднімається до критичної межі на річках Свірж та Ворона. Останній рівень води лише на 11 сантиметрів нижчий від критичного. У місті Тисмениці, де протікає Ворона, підтоплено 5 вулиць.
Обласні синоптики прогнозують несприятливу погоду ще на дві доби, повідомляє кореспондент «Дня» Тарас ТКАЧУК.
Випуск газети №:
№73, (1999)Рубрика
День України