Папи вистачить на всiх...
Львів сповна готовий до візиту Папи Римського — організаційно, духовно і технічно. Про це заявив на підсумковій прес-конференції міський голова Львова Василь Куйбіда. Для невтаємничених підготовка до візиту Святійшого Отця стала помітною впродовж останніх місяців. Батьки міста кажуть, що роками торували дорогу до Понтифіка, усвідомлюючи його животворящий вплив на суспільну свідомість, на міжнародний імідж України і Львова, зокрема як «перлини Європи», занесеної в списки ЮНЕСКО. «Перлина» потребує реставрації, ремонту, відновлення, реконструкції тощо, а отже — великих коштів. Таким чином підготовка до візиту поєднала духовні й прагматичні інтереси. Із міського бюджету на підготовку до візиту витрачено 3,7 мільйона гривень. Кабмін виділив 4,5 млн. грн. на реставрацію собору Святого Юра, який не ремонтували впродовж…115 (!) років. А ця пам’ятка архітектури належить не лише Львову. Поки що відновлено фасади, митрополичі палати, із Святоюрського комплексу буде відселено 27 сімей, яким будуть надані нові квартири, — ця проблема також не вирішувалася десятиліттями. Останніми роками іподром уже не відповідав своєму призначенню, а тепер його інфраструктура прислужиться й після урочистостей. Зокрема, до дня Незалежності тут відбудуться великі змагання.
Львів готовий прийняти півтора мільйона прочан. За містом облаштовано 17 стоянок для транспорту. Запрошення на літургії розповсюджуються через парохів і їх зможе отримати безкоштовно кожний.
Програма візиту Святійшого Отця вибудувана таким чином, щоб і львів’яни, і гості міста змогли відчути значущiсть події й пережити духовний катарсис. Папа Римський прибуде до Львова у понеділок 25 червня, увечері. А 26 червня вранці відбудеться Служба Божа у латинському обряді, 27 червня — Божественна Літургія у візантійському обряді на іподромі, що поділений на сектори і вміщує 1, 2 млн. прочан. У вівторок Святійший Отець зустрінеться з молоддю на площі перед церквою Різдва Пресвятої Богородиці. А ввечері духовне свято для молоді триватиме — тут виступатимуть відомі артисти — Тарас Петриненко, Оксана Білозір та інші, а також переможці конкурсу авторів і виконавців «Пісня серця», що був присвячений Святійшому Отцеві. Мистецькі акції, приурочені до візиту Папи, відбудуться і в центрі міста — біля пам’ятника Т.Шевченка. Тут виступатимуть хорові капели, театр «Воскресіння» покаже вуличну виставу. Міський голова Львова Василь Куйбіда рекомендував підприємствам і організаціям, які не задіяні в підготовці до візиту, оголосити 26—27 червня вихідними днями і відпрацювати їх 23 і 30 червня. А працівникам торгівлі рекомендовано не продавати в ці дні алкогольнi напої — така світова традиція. Львівський театр опери і балету ім. Соломії Крушельницької приурочив до візиту давноочікувану прем’єру опери Мирослава Скорика «Мойсей» за поемою І.Франка.
Для Папи Римського львів’яни підготували подарунки — ікону Богоматір-Одигітрія, яка є класичним взірцем галицького іконопису середини ХVI століття — тобто часів Берестейської унії. Українська ікона, яка є унікальним явищем культури, — цей символ часу і незнищенності, — репрезентуватиме усьому світові високодуховну культуру українців. Ще один подарунок — скульптура Данила Галицького, короля Данила, якого свого часу коронував Папа Римський. Під час зустрічі з молоддю Папа Римський вручить дві почесні нагороди українсько-польського єднання. Це — латунна статуетка у вигляді сплетіння волошки і маку. Одна квітка символізує Україну, друга — Польщу. А коріння народів, як і цих квіток, переплелися. Про це свідчить і родове коріння самого Папи Івана Павла II. Детальніше увечері 25 червня будуть названі імена достойників, які отримають нагороди. Серед претендентів від України — ректор Львівського національного університету Іван Вакарчук, директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький, редактор журналу «Критика» Микола Рябчук. Окрему відзнаку отримає село Маринопіль на Івано-Франківщині та селище з такою ж назвою у Польщі. У повоєнні роки мешканців села було депортовано до Польщі, під Вроцлав. Нове поселення вони назвали в пам’ять про Батьківщину.
Львівський державний ювелірний завод випустив оригінальну сувенірну продукцію до приїзду Папи Римського: золоті й срібні медалі із зображенням Святійшого Отця, срібні значки. Для гостей вийшли друком карти Львова і путівники. Оргкомітет запевняє: Папи вистачить на всіх — було б бажання долучитися до його мудрості.
ДО РЕЧІ
У дні візиту до Києва Папи Римського Івана Павла II у столиці буде обмежено і тимчасово закрито рух усіх видів транспорту, крім транспорту громадського користування, по вулицях, якими буде пересуватися офіційна делегація голови Ватікану. Рух транспорту обмежується або перекривається до 18.00 25 червня. Папа прибуває у Київ сьогодні вдень і пробуде у столиці до вечора понеділка. Під час проїзду делегації у ці дні завчасно буде припинятися виїзд рухомого складу на пасажирські маршрути шляхом проходження делегації і відновлюватися рух після її проїзду, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на розпорядження київського міського голови Олександра Омельченка.
Згідно з розпорядженням міськадміністрації, для забезпечення можливості своєчасно добратися до місця масового богослужіння, яке Понтифік проведе на аеродромі «Чайка» під Києвом, 24 і 25 червня київський метрополітен буде працювати у такому режимі: Святошинсько-Броварська лінія — цілодобово; Куренівсько-Червоноармійська і Сирецько-Печерська лінії будуть починати роботу з 4.00. Наземний пасажирський транспорт 24 і 25 червня почне роботу з 3.00. Цілодобово буде також ходити швидкісний трамвай №3 від вул. Старовокзальної до Кільцевої дороги. Також цілодобово будуть курсувати трамваї і тролейбуси, маршрути яких прилягають до станцій Святошинсько-Броварської лінії метро та Одеської площі.
24 і 25 червня будуть також організовані три нових маршрути з цілодобовим режимом роботи. Весь додатковий транспорт буде обладнаний показниками назв і відповідними логотипами. У місцях його відправлення будуть встановлені показники зупинок з відповідною інформацією та графіками руху. Для забезпечення і рівномірного заповнення пасажирами станцій метро можливі обмеження на вхід на станції. 23, 24 і 25 червня буде в повному об’ємі забезпечено освітлення вулиць міста. Будуть також ліквідовані місця для парковки транспорту на вулицях Києва, згідно з графіком пересування офіційної делегації Ватикану.