Парламент закрито. Усі на виборах
Зірвано прийняття бюджету КримуЮрій Корнілов зрив сесії пояснив тим, що депутати знаходяться у передвиборній відпустці, хоч згідно із законом, кримські депутати, крім 15 чоловік президії, працюють не на професійній основі. Журналісти запитали Юрія Корнілова, що він думає стосовно того, що опоненти звинувачують фракцію комуністів у навмисному зриві сесії, і коли тепер буде прийнято бюджет. Він вiдповiв, що сесію зірвано не навмисно і що бюджет буде прийнято. Коли? Він припустив, що, можливо, для цього до виборів буде скликано позачергову сесію, але його знову спитали — а як це зробити, адже всі депутати у відпустці? Юрій Корнілов просто не знайшов, що відповісти…
Депутат Василь Кисельов сказав журналістам, що вважає винними у зриві сесії фракцію депутатів- комуністів, які у повному складі не з’явилися на сесію. «Якби ми були у більшості, — сказав він, — ми прийшли та працювали б…»
Глава кримського уряду Валерій Горбатов сказав журналістам, що «це випад проти людей. Тут йде війна, у нас на площі Леніна. Вона прийшла сюди і розвивається у парламенті. Тут про інтереси людей ніхто не думає. Триває гра амбіцій, ніхто і не враховує, що зараз йде виплата зарплат, виплата пенсій та допомог. Але виплату зарплати ми все одно здійснюватимемо, тоді як розвивати нові напрямки економіки і вести будівництво нових об’єктів без бюджету не можна. Жити ми будемо, але розвиватися не зможемо. Я вважаю, що переграли наші шановні опоненти. Так не можна працювати, це вже злочин перед людьми…»
Радник Президента України Сергій Куніцин сказав кореспонденту «Дня»: «Я думаю, що сесія відбудеться вже у квітні. І, швидше за все, вже новий парламент розгляне бюджет, і це буде правильно. Нинішній склад Верховної Ради не в змозi прийняти не політизований бюджет. Я вважаю, що цього робити категорично не можна…» Журналісти запитали, хто, на його думку, винен у зриві сесії? «У залі зараз немає в повному складі фракції комуністів, інші фракції практично всі тут, тому на депутатах-комуністах лежить відповідальність…»
Представник Президента Анатолій Корнійчук був більш категоричним і не схильним до оптимізму. «Те, що три місяці в Криму немає бюджету, говорить само за себе, адже державний бюджет було прийнято ще наприкінці минулого року, та керівництво Верховної Ради Криму не вносило це питання до порядку денного ані в січні, ані в лютому. У березні, як всі і передбачали, депутати-комуністи не прийшли навіть до залу, та не пояснили — чому. Тут домінують не інтереси кримчан, а особисті й політичні амбіції комуністів. А як вести будівництво, як виплачувати пенсії? Як тепер прийняти бюджет, адже, на превеликий жаль, прийняти його старим складом уже не вдасться, а новий збереться тільки у квітні, необхідно буде сформувати його керівні органи. Нормально працювати новий парламент почне, можливо, тільки у травні. Тому є ризик, що прийняття бюджету затягнеться до середини червня…»