Парламентська година
вокзал остановить»?
(Самуїл Маршак)
Судячи з усього, колізія з місцем проведення інавгурації Президента сьогодні вирішиться на користь Палацу «Україна».
Депутатам необхідно буде лише прийняти маленьку поправочку до власної постанови й ухитритися вирішити питання якнайшвидшого переміщення зі споруди на вулиці Грушевського до Палацу «Україна». (Більшість киян, напевно, запропонує оптимальний маршрут: пішки до майдану Незалежності, а там на метро без пересадок).
У зв'язку з чим сьогодні передбачається масовий вихід депутатів у народ. Вишикувавшись покоаліційно, розбившись на фракції та групи, народні обранці організовано спустяться під землю й там, під землею, створять ту саму жадану більшість, котра так знайома обивателям, які дістаються в годину пік до роботи на метрополітені.
До цього бенкету демократії громадянам необхідно підійти у всеозброєнні. По- перше, про жебраків. Їм, насамперед, слід звернути увагу на тих депутатів, які щойно перейшли в нову фракцію. Як повідомив Юрій Костенко, депутатів зманюють у нову фракцію, пропонуючи від 3-х до 10- ти тисяч доларів щомісяця.
По-друге, будьте пильні. Як повідомляють компетентні органи, останнім часом почастішали спроби під приводом турботи про формування парламентської більшості втертися в довіру до громадян із метою отримання їхньої згоди на референдум.
— Та, ви що? — чманіють громадяни. — Ми ж тільки-но... Ви ж самі говорили... історичний вибір... перемога демократії... голосуй серцем...
— Та користі з вашого вибору, якщо немає парламентської більшості? — відповідають ім. І потім, ми ж не відмовляємося: проголосували серцем. Але є думка, що рік тому проголосували іншим органом. Тому не розслабляйтеся й будьте напоготові: коли знадобиться, ми вам повідомимо. Коротше, будь завжди готовий вибрати чи знову програти.
Громадяни від таких розмов впадають у нервовий розлад. Тому вагітним жінкам взагалі не рекомендується вступати з незнайомими їм депутатами в розмови, а почувши слово «референдум», негайно звертатися до міліціонера або чергового по станції.
По-третє, не ломіться в переповнені вагони. Цей поїзд не йде в світле майбутнє.
Й останнє. Особисте прохання. Якщо хтось зустріне в метро представників зелених з'ясуйте, що означає фраза з їхньої нової програми: «ефективна природоохоронна політика має проводитися в контексті соціально-економічних перетворень виходячи з принципу, що «їх необхідно органічно доповнювати екологічно сприятливим режимом господарювання»? (Інтерфакс-Україна). Бо селяни сильно хвилюються: чи то та органіка, про яку вони подумали?