Павло Клімкін: «Люди не мають помічати наявність кордону»
Міністр закордонних справ України 6 травня здійснив офіційну поїздку на Закарпаття
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у п’ятницю, 6 травня, здійснив офіційну поїздку на Закарпаття. Глава зовнішньополітичного відомства побував у місті Берегово, яке розташоване неподалік україно-угорського кордону, та зробив візит до розташованого у ньому Генерального консульства Угорської республіки.
Генеральний консул Ендре Саліпскі ознайомив гостя з роботою дипломатичної установи та розповів українському урядовцю про ситуацію з видачею «шенгенських» віз українським громадянам. Опісля очільник українського МЗС та заступник держсекретаря міністерства зовнішньоекономічних зв’язків та закордонних справ Угорщини Жолд Чутора зустрілися з представниками українських та угорських ЗМІ.
«Буквально позавчора у Празі, у рамках засідання «Вишеградської четвірки», я мав дружню бесіду з моїм угорським колегою Пейтером Сіярто. Ми сподіваємося, що за сприяння наших угорських друзів Україна уже цього літа отримає безвізовий режим. Україна виконала для цього усі вимоги ЄС, необхідні для отримання безвізового режиму, що підтвердила і Єврокомісія. Усі наші партнери по В4 підтримали Україну, а мій угорський колега П.Сіярто заявив про надання цього режиму негайно. Для мене питання безвізового режиму – не технічне, і це особливо гостро відчувається тут, на Закарпатті, де отримання візи не є проблемою. Для мене це – питання приналежності України до єдиного європейського простору. Кордон між нашими країнами має стати суто формальним поняттям, який є відзначений у відповідних міждержавних угодах та нанесений на мапи, а люди не мають його помічати, а жити в одній спільноті», ‒ сказав П.Клімкін.
Водночас можливість вільно перетинати кордон, яку уже мають жителі наших прикордонних територій, потребує відповідної інфраструктури, щоб громадяни сусідніх країн не відчували проблем, дискомфорту та принижень, вистоюючи довжелезні черги при перетині кордону. Цього потребують підприємці для налагодження бізнесових взаємин, цього потребують місцеві громади для розвитку культурних зв’язків, та громадяни для повноцінних родинних контактів. Необхідно спільно віднайти дієві механізми, аби якнайкраще задіяти і угорські фінансові ресурси, і гроші ЄС без процедури державних гарантій, аби реконструювати існуючі та відкривати нові пункти пропуску, будувати під’їздні шляхи до кордону.
Окремо міністр П.Клімкін подякував Угорщині за постійну політичну підтримку України, у тім числі й за підтримання санкцій накладених на країну-агресора аж до того моменту, доки не будуть повністю виконані Мінські домовленості. Це ‒ позиція справжніх друзів.
Упродовж майже двох років Україна не мала свого посла в Угорщині, що негативно відображалося на динаміці наших взаємин. Сьогодні це питання уже практично вирішено і буквально за кілька тижнів, після президентського указу, у Будапешт приїде Надзвичайний і Повноважний посол України, котрий представлятиме наші інтереси в дружній нам країні – поінформував П.Клімкін. Заступник держсекретаря МЗС Угорщини Жолд Чутора сказав, що угорська сторона уже погодила кандидатуру українського амбасадора і передав міністру П.Клімкіну відповідний агреман. «Для нас поглиблення співпраці з Україною є стратегічним питанням. Попри особливо чуттєве ставлення до Закарпаття ми розвиваємо партнерство зі Львовом, Івно-Франківськом, Вінницею, Дніпропетровськом, Одесою та іншими українськими регіонами. Мій очільник пан Сіярто дорікає мені, що я в Угорщині буваю рідше, ніж в Україні», ‒ сказав Ж.Чутора.
Насамкінець міністр закордонних справ України П.Клімкін подякував Генеральному консулу Угорщини у Берегові Ендре Саліпскі за чудово організовану роботу дипустанови та привітав його з днем народження.
Опісля міністр закордонних справ України П.Клімкін прибув у прикордонне селище Солотвино, де разом зі своїм румунським колегою Лазарем Каменеску відкрили перше на території Закарпатської області Консульство Румунії.
Author
Василь ІльницькийРубрика
День України