Під пильним керівництвом Президента
Зі складним почуттям йшли на вчорашню нараду з питань газового ринку у Президента Леоніда Кучми керівники газової галузі України.
На порядку денному стояло питання про істотний перерозподіл газового ринку, де вже вичерпано туркменське джерело й через це має звільнитися місце, яке посідала компанія "Ітера-Україна". Крім того, Український газоресурсний консорціум, який втратив підтримку "Укргазпрому", просто залишився без ресурсів.
Судячи з деяких даних, перерозподіл мав відбутися ще до 1 липня, але як ділити нове, коли досі невідомо, куди подівся газ у першому півріччі? Тож чільною темою наради, в якій узяли участь голова Держнафтогазпрому Михайло Ковалко, голова правління АТ "Укргазпром" Богдан Клюк і голова правління ДАХК "Укргаз" Тарас Фреюк, були пошуки зниклих у Донецькій області 1,2 млрд. куб. м газу, власником якого, вірогідно, є компанія "Ітера-Україна". Пікантність ситуації полягає в тому ,що "Укргазпром" й "Ітера" вже домовилися поміж себе про взаємозалік боргів, а господарюючий у регіоні "Індустріальний союз Донбасу" визнає, що його споживачі використали вказаний обсяг, але не знає, хто власник цього газу й на кого записати новоутворені борги.
Навряд чи Президенту та його помічникам буде під силу розібратися в цій головоломці та прийняти рішення, оперативно проаналізувавши стос паперів, принесених на нараду його учасниками. Але в головах колишніх союзних підданих досі міцно сидить віра в пана, котрий прийде й усіх розсудить.