Під знаком виборів
Виборча кампанія підкоряє собі все суспільне життя, — констатують у президентській адміністраціїЗаступник глави Адміністрації Президента України Василь Базів заявляє, що інцидент, пов’язаний із ніби стеженням за кандидатом у президенти, лідером блоку «Наша Україна» Віктором Ющенком, буде розглянуто в АП і йому буде дано оцінку. Про це йшлося на традиційному брифінгу в президентській адміністрації, — передає Інтерфакс- Україна. За словами В. Базіва, він запитав про офіційну версію події у міністерстві внутрішніх справ, із якої слідує, що працівник органів внутрішніх справ був задіяний для «супроводу осіб на суспільно-політичних заходах» із метою виключити будь- які провокації та виявити їх організаторів. Разом із тим В. Базів висловив думку, що складно розділити процедуру охорони та зовнішнього спостереження. «У тому, що кандидатів у президенти треба охороняти під час виборів, є логіка», — сказав він.
Заступник глави АП також зробив заяву щодо ситуації навколо протесту сумських студентів проти об’єднання трьох вузів у національний університет. На його думку, дана ситуація знаходиться «виключно у виборчому контексті». «Не було б виборів — хто б звертав увагу на цю проблему?» — сказав В. Базів. Він висловив думку, що рішення глави держави відмінити свій попередній указ про створення Сумського національного університету на базі трьох вузів зняло напруження. «Мені доводилося читати в ЗМІ, що це — перемога сумських студентів. Це — перемога Президента, який своїм указом позбавив можливості спекуляцій навколо цієї проблеми. Я згодний зі студентами, які назвали це рішення мудрим і мужнім. Ця ситуація показала, що Президент є єдиною державною інстанцією, яка в умовах виборів здатна вирішувати конфліктні ситуації», — підкреслив Василь Базів. На думку В. Базіва, сьогодні в Україні склалася настільки стабільна і безконфліктна ситуація, що кандидати в президенти «для роздування масштабних національних трагедій вимушені вибирати таку незначну локальну проблему».
Президентською виборчою кампанією Василь Базів пояснив пильну увагу політиків і журналістів до поїздки офіційної української делегації на Олімпійські ігри в Грецію. При цьому він навів приклад того, що під час олімпіад 1996-го і 2000-го років туди також їздили за бюджетні кошти офіційні особи з України, але ці поїздки не викликали стільки критики з боку опозиції, хоча вартість вояжів була більшою, ніж зараз. Так, у 2000-му році, нагадав В. Базів, коли главою українського уряду був Віктор Ющенко, офіційні особи відвідували олімпіаду в Сіднеї (Канада), квиток до якого коштує $3900, в той час як до столиці Греції Афін — $670.
Відповідаючи на запитання журналістів, коли буде засідання РНБО, на якому планується розглянути проблему подальшого перебування українських миротворців в Іраку, В. Базів відповів, що дата стане відома після святкування Дня Незалежності. Коментуючи ситуацію в Придністров’ї, Василь Базів заявив, що Україна може розглянути питання про направлення в регіон свого миротворчого контингенту тільки при наявності відповідного рішення так званої Об’єднаної контрольної комісії, створеної на основі російсько- молдавської угоди про принципи мирного урегулювання, при якій представник України має статус спостерігача.
Василь Базів також повідомив про те, що в День Незалежності України Президент Леонід Кучма виступить з фундаментальною доповіддю, в якій буде зроблено грунтовний аналіз історичного розвитку держави. «Президент не бере участі у виборах, тому промова буде позбавлена популізму і по своїй тональності буде гранично відвертою: буде проголошено відверті, позбавлені політичної кон’юнктури оцінки явищ, подій, фактів і персоналій» — сказав В. Базів. За його словами, на 23 серпня в Маріїнському палаці заплановано церемонію нагородження державними нагородами, а також офіційні урочисті збори та святковий концерт у палаці «Україна». Безпосередньо ж 24 серпня керівники держави покладуть квіти до пам’ятників Святому Володимиру, Тарасу Шевченку і Михайлу Грушевському, крім того, в центрі столиці пройде військовий парад і парад духових оркестрів.