Перейти до основного вмісту

Підтвердження престижності

Учасники конкурсу імені Петра Яцика демонструють все більшу досконалість у володінні українською
18 травня, 00:00

У суботу в Києві в Національному академічному театрі імені Івана Франка урочисто нагороджували переможців Четвертого міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Понад п’ять мільйонів школярів, учнів професіонально-технічних училищ, технікумів, коледжів, студентів вузів та молоді з діаспори протягом півроку боролися за звання кращого знавця рідної мови. Змагання школярів проводилося у дев’яти вікових номінаціях — від третього класу до одинадцятого. Вчителів, чиї вихованці зайняли перші місця, організатори конкурсу нагородили спеціальними заохочувальними призами. На церемонію нагородження призери прибули разом зі своїми батьками, родичами, друзями. Володимир Маркович, лікар з Ужгорода, сказав «Дню»: «Я пишаюся тим, що мій син посів у цьому конкурсі друге місце і дуже вдячний вчителям гімназії, в якій навчається Віталій, за їхню працю. Конкурс Яцика об’єднує не тільки громадян нашої країни, але і нас з усім світом, тому що українська діаспора вельми численна. За межами України тільки в Європі українською розмовляють понад два мільйони людей. Ця перемога додає упевненості у власних силах, підвищує самооцінку не тільки моїй дитині, але і всьому нашому оточенню. Адже якщо таких висот досягають діти, які виростають на наших очах, то значить дорослі мають не менше шансів».

Сьогодні конкурс імені Яцика — це державний національний проект. З кожним роком він залучає все більшу кількість молоді. На відміну від шкільних олімпіад, у ньому приймають участь не тільки особливо обдаровані діти, а й усі школярі країни, починаючи з третього класу. Доктор філологічних наук, професор Національного педагогічного інституту імені Михайла Драгоманова Любов Мацько очолює журі конкурсу вже не перший рік. Любов Іванівна відзначає не тільки кількісне зростання учасників, але і розширення географії конкурсу. «Помітно збільшилася кількість учасників зі східних регіонів країни і Криму, — констатує Любов Іванівна. — Діти з кожним роком демонструють все більшу досконалість у володінні мовою. У учасників вже немає проблем з орфографією. Сьогодні основний акцент ми робимо на умінні молодих людей виражати себе за допомогою мови, творчо застосовувати її і бачити у ній мистецтво, яке можна використати у різних сферах нашого життя — політичній, господарській, економічній.... Творчі завдання даємо такі, що дозволяють зрозуміти, як учасники конкурсу бачать перспективу розвитку країни. Вже йдеться не просто про фольклорну красу мови, а про механізми накопичення інтелектуальних знань. Ряд завдань передбачали перевірку умінь використання української мови при роботі в Інтернеті як при отриманні, так і передачі інформації. Ми намагаємося захопити дітей сучасною живою українською мовою, яка проникає і до молодіжного сленгу, і у всі інші сфери життя».

Привітати переможців до столиці України прибула і дочка ініціатора конкурсу, відомого українця Петра Яцика Надя Яцик. Вона продовжує активно підтримувати справу, розпочату батьком. Її дванадцятирічна донька Андрійка також залучена до цього процесу, вона листується з деякими переможцями конкурсу, що допомагає їй вдосконалювати українську і більше дізнаватися з перших вуст про свою історичну батьківщину. Вітаючи учасників свята, Надя Яцик звернула особливу увагу на проблему двомовності. Вона розповіла, яких великих фінансових затрат вимагає офіційна двомовність Канади, що в її країні не вщухає боротьба за визнання єдиної державної мови з метою отримання можливості використати звільнені фінансові ресурси на різні соціальні програми. «Конкурс з української мови в Україні, — говорить Надя, — допомагає поширенню і закріпленню мови на території усієї країни, сприяє ідентифікації України як держави. На світових ринках виграють ті країни, які мають свою ідентичність, а роздроблені не мають конкурентоспроможного іміджу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати