Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Підзарядка» для мозку

У Києві з’явилася публічна віртуальна бібліотека — для любителів книжок і... гаджетів. Подібні бібліотеки вже успішно діють у США, Румунії та Росії
06 серпня, 09:27
КИЇВ. ХРЕЩАТИК, 19-21 / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Днями по вулиці Хрещатик, 19—21, запрацювала перша в Україні інноваційна «Мобільна бібліотека». Замість справжніх книжок — тут віртуальні. Читачем може стати будь-хто, хто має телефон, смартфон чи планшет. На корінцях зображених книжок є спеціальні QR-коди, які дають змогу безкоштовно закачати собі книжку в електронному форматі через публічну мережу wi-fi. Вибір літератури — на будь-який смак: понад півтисячі книжок, включаючи класику, а також твори сучасних зарубіжних та українських авторів, серед яких Андрій Курков, Сергій Жадан, Любко Дереш, Марина і Сергій Дяченки та інші. Книжкову ініціативу запровадив оператор мобільного зв’язку «МТС Україна» за підтримки Київської міської державної адміністрації.

Під час відкриття віртуальної публічної бібліотеки відбулася соціальна акція «Принеси паперову книжку та отримай натомість 500 електронних». Усі принесені книжки будуть передані до сільських бібліотек і дитячих будинків. Таким чином інноваційна бібліотека допомагає традиційній, окрім того, що заохочує любителів нових технологій до читання.

Натомість за кордоном схожі ініціативи, насамперед, покликані пожвавити продаж паперових та електронних книжок, а також відвідування бібліотек. У вільний доступ там викладено лише фрагменти книжок. І якщо читач «підсів» на який-небудь із закачаних творів, то потім може його купити чи взяти у бібліотеці. Так, троє студентів зі школи реклами в Маямі розмістили у вагонах нью-йоркського метро «Підземну бібліотеку» — плакат з книжками і QR-кодами. Скачати можна лише перші десять сторінок книжок. Натомість на виході з метро на екранах смартфонів з’являється карта з позначками, де поблизу можна взяти чи купити цю книжку. Така система, за задумом розробників, має підвищити інтерес до читання й відвідування бібліотек, які нині не користуються великою популярністю. За такою ж схемою діє бібліотека в румунській підземці — спільний проект мобільного оператора та одного з видавництв. Скачав, прочитав, сподобалося — купив продовження. У Санкт-Петербурзі на двох станціях метро подібні плакати з книжками є своєрідною рекламою видавництва, яке спеціалізується на електронних книжках. Там можна безкоштовно скачати класику, казки й інші твори, але новинки сучасних авторів — лише купити. Таким чином, подібні бібліотеки і розважають пасажирів під час тривалих поїздок у підземці, і допомагають бібліотекам та видавцям залучити нових читачів і підвищити попит на книжку, в тому числі комерційний. В Україні ж поки ці книжки можна скачати безкоштовно й у повному обсязі. Тож варто скористатися нагодою.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати