Перейти до основного вмісту

Піратство може коштувати нам санкцій на 200 мільйонів

09 серпня, 00:00

Уряд США у вівторок призупинив спеціальний статус безмитної торгівлі (duty-free status) для України й видав попередній перелік продуктів, до яких може бути вжито санкції у зв’язку з нездатністю України припинити в країні виробництво «піратської» відео- й аудіопродукції. Як зазначається в поширеному прес-релізі міністерства торгівлі США, втрати американської промисловості від піратства оцінюються в понад $200 млн. на рік. При цьому, за даними американської сторони, Україна є найбільшим виробником нелегальних дисків і касет в Європі.

Згідно з офіційним повідомленням, рішення про припинення статусу безмитної торгівлі набере чинності впродовж приблизно 10 робочих днів після публікації в Federal Register notice. Наголошується також, що якщо Україна й надалі не боротиметься з відео- й аудіо-піратством, то уряд США може також запровадити торгівельні санкції щодо України.

Опублікований попередній список продукції, щодо якої може бути запроваджено санкції, передає Інтерфакс-Україна, займає 7 сторінок і включає широкі товарні групи, зокрема й металопродукцію, одяг, мінеральну сировину. Загальний обсяг експортного постачання України в США зріс у 1,7 разу й становив 2000 року $725 млн.

Власті США вважають, що вжиті заходи змусять Київ вдатися до обіцяних заходів щодо виробників піратської продукції. За оцінками американських експертів, в Україні працює щонайменше 5 фабрик, що випускають понад 70 млн. піратських CD-дисків на рік, крім того, з порушенням авторських прав випускаються відеокасети та програмне забезпечення. Частка нелегального ПО в Україні становить 89%.

Наступного тижня перша українська делегація з представників міністерств економіки та промислової політики поїде до Вашингтона для переговорів з американською стороною, щоб уникнути застосування з боку США торгівельних санкцій щодо України через недостатність вжитих Києвом заходів у боротьбі з виробництвом піратської відео- й аудіопродукції. Про це в середу в Києві повідомив у інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна міністр економіки Олександр Шлапак. Він заявляє, що «поки офіс Торгівельного представника США зробив лише відповідні попередження», після чого набирає чинності відповідна процедура. У той же час, як наголосив міністр, в української сторони «є близько двох місяців, щоб врегулювати цю ситуацію». (Як уточнив Шлапак, йдеться про 200 млн. доларів).

За словами О.Шлапака, крім поїздки української делегації до Вашингтона Київ збирається вжити заходів, щоб Верховна Рада після поновлення своєї роботи на початку вересня повернулася до розгляду й прийняття відповідного законопроекту у сфері захисту авторських прав, що, на думку міністра, «вмить» усунуло б цю проблему.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати