Після балу...
Протягом 2008 року Міжнародний жіночий клуб Києва надав благодійним організаціям понад 160 тисяч доларів
Нещодавно завершився конкурс грантів для благодійних організацій, який традиційно проводить Міжнародний жіночий клуб Києва. Цього року їх, зокрема, отримали організації Sun Shine, «Сходинки», Sent Vincent (усього — понад 20). Здебільшого — це об’єднання, що допомагають дітям, жінкам, людям похилого віку та людям з особливими потребами. Наразі у Міжнародному жіночому клубі Києва (МЖКК) закінчився термін президентства Крістал Клімавіч — дружини посла Сполучених Штатів Америки, а це означає — пора підбивати підсумки роботи за рік. Гордитися пані Крістал має чим: протягом 2008 року клуб зібрав на власних благодійних акціях понад 160 тисяч доларів. Саме частину цих коштів і витрачено на потреби благодійних організацій, які виграли гранти в клубу.
Президентом МЖКК обрано Авріл Бейлі, представницю з Великої Британії, тож тепер відповідальність за благодійні проекти лежить на ній.
— Основні заходи, на яких Міжнародний жіночий клуб збирає благодійні кошти — це щорічний Різдвяний ярмарок, що проводиться у першу суботу грудня та Весняний бал, який проходить у квітні. До речі, на цьогорічному балу ми зібрали понад 40 тисяч доларів, — розповіла екс-президент МЖКК Крістал Клімавіч. — У грудні ми оголошуємо конкурс для благодійних організацій на гранти. Їх можуть отримати тільки ті об’єднання, що працюють у Києві та Київській області. У квітні ми оголошуємо результати конкурсу, тому новий рік у Міжнародному жіночому клубі Києва починається саме навесні. Аж до наступного квітня ми спонсоруємо ті організації, які виграли гранти. Нині ми вже допомогли організації «Сходинки», яка допомагає дітям з аутизмом пристосуватися до життя: окрім ремонту у приміщеннях, ми виділили кошти на закупівлю спеціальних іграшок, які допомагають дітям розвиватися. Здебільшого наша допомога — це переобладнання приміщень, закупівля одягу, їжі та необхідних предметів побуту для благодійних організацій, що опікуються знедоленими.
Дехто з учасниць клубу, окрім роботи тут, займається власними благодійними програмами. Так, Беате Шобер, яка є членом клубу уже сiм років, створила власну фірму Abea Relocation. Пані Беате не називає свою роботу благодійництвом: каже, що просто допомагає приїжджим шукати помешкання, роботу, знайомить з містом. За 12 років проживання у Києві вона ніколи не допомагала людям грошима: краще знайти для них місце роботи чи житло, щоб переконатися, що кошти не витрачені даремно. Таким чином за три роки існування, фірма пані Беате Шобер допомогла влаштуватися у столиці понад 50 українським родинам. Можливо, це не так і багато, але враховуючи, що за їхньою подальшою долею слідкують фахівці Abea Relocation, виходить, що для них важливіша не кількість, а якість наданої допомоги.
Подібні завдання лягли на плечі учасниці МЖКК Марсії Шміднехлер. Відмінність лише у тому, що допомагає вона іноземкам.
— Із власного досвіду знаю, що іноземцям важко влаштуватися у незнайомому місті, тим більше — у чужій країні. Тому я й вибрала собі такий рід діяльності, — розповідає Марсія Шміднехлер. — Зазвичай я організовую екскурсійні тури по Києву, допомагаю отримати усю необхідну інформацію, а також організовую різні заходи для учасників Міжнародного клубу, щоб жінки могли познайомитися ближче одна з одною. Оскільки я не займаюсь благодійністю безпосередньо, то намагаюсь залучити до клубу якомога більше нових учасників: при вступі до клубу вони сплачують благодійні внески, які витрачаються на благодійнi програми.
Власне, це із важливих завдань Міжнародного жіночого клубу на наступний рік — залучити до клубу ще більше учасників, адже гуртом можна зробити більше добрих справ людям.