Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Після дощику... на пляж

Готуємося до відкриття купального сезону
13 травня, 00:00

Відкриття купального сезону, можна сказати, в самому розпалі — попри незначне погіршення погоди, багато жителів столиці у святкові дні вже встигли «зануритися». На жаль, є вже й перші жертви води — цього року в Києві потонули п’ятеро осіб... «День» спробував дізнатися, наскільки безпечне купання в нинішньому сезоні та як на столичних пляжах триває підготовка до літа, яке, сподіваємося, буде теплим.

Насамперед треба розділяти купання на обладнаних пляжах і «диких», які, власне, зовсім не пляжі, а просто вподобані громадянами береги водоймищ. «Робота з підготовки пляжів до купального сезону триває як завжди, — розповідає директор комунального підприємства «Плесо» Микола Щепець. — Купання на організованих пляжах абсолютно безпечне. На жаль, на очищення диких пляжів нам сьогодні сил забракне. Це приблизно 2300 гектарів водного простору, без акваторій Дніпра, сотні тисяч кілометрів берегів водоймищ. Для того, щоб охопити цю ділянку роботи, нам потрібні 4,5 тисячі працівників, але на оплату їхньої праці ми не маємо грошей».

Саме на диких пляжах зазвичай відбуваються нещасні випадки. Цього року — п’ять із п’яти. Останній випадок стався цими вихідними — випивка, пірнання і... все. Минулого року потопельників було 11, знов-таки усі — на «диких» пляжах, і здебільшого в нетверезому стані. Має значення, звісна річ, і час доби — тонуть переважно вночі. Запобігти таким випадкам, на жаль, неможливо. Хіба що ще раз попередити: не купайтеся вночі, не купайтеся п’яними та не купайтеся в тих місцях, де вашого крику про допомогу просто ніхто не почує. Цього року на пляжах уже врятовано 12 осіб, із яких половина — діти, за минулий — 26.

На організованих пляжах уже проведена дератизація — санітарна чистка, спрямована проти лептоспірозу, який розносять гризуни та який є дуже небезпечним для людини. Також із пляжів прибрані можливі розсадники кліщів — кущі та пеньки. Новинка нинішнього сезону — 34 біотуалети, встановлені на пляжах, що не мають звичайних громадських туалетів. Це, до речі, взагалі болісна тема київських пляжів — жодна зона відпочинку не обладнана каналізацією, відповідно, системою водовідведення та «людськими» туалетами. Є, щоправда, кілька штук «старого зразка», з вигрібними ямами — звісна річ, не вершина санітарних норм, і не прийнятно для столиці, яка тим більше прагне приймати західних туристів. М. Щепець, щоправда, запевняє, що ці туалети настільки чисті та гігієнічні, що в них можна навіть ходити босоніж. Як кажуть, «не намагайтеся повторити побачене в рекламі»...

Зате всі київські пляжі цього року — безплатні. Навіть так звані покращені зобов’язані пускати народ абсолютно безплатно. Гроші беруть лише за послуги — лежаки (від однiєї гривні на звичайному — до десяти на «поліпшеному»), парасольки, рушники, прогулянки на скутерах і «бананах»... Є ділянки обслуговування інвалідів і пенсіонерів, де вони можуть отримати парасольки та лежаки безплатно. Після спаду паводка та закінчення нересту можна буде починати очищення підводної зони, розставляти буйки та підсипати пісок.

До речі, що цікаво, цього року вдвічі (!) зросла кількість «моржів», тобто тих, хто купається взимку. Минулого року пірнули в ополонку всього 37 тисяч чоловік, цьогоріч — аж 70 тисяч. «Президент подав приклад!», — пояснює таку незвичайну статистику М. Щепець.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати