Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Почався наступ на поліомієліт

Керівники МОЗ відвідують регіони, а батьки шукають фахових роз’яснень
27 жовтня, 11:23
ФОТО REUTERS

У дитячих садочках та школах — медичний «переполох». Учителі та вихователі опитують усіх батьків, чи згодні робити дітям щеплення від поліомієліту. Якщо так, треба заповнити спеціальний бланк заяви про дозвіл чи незгоду на вакцинацію (раніше обмежувались підписом одного з батьків у медичній картці дитини). За бажання — дають час на консультації зі своїми педіатрами, чим батьки і користуються: чи хороша вакцина, чи це безпечно і чи варто робити, якщо, приміром, у дітей вже є щеплення від цієї недуги? Так триває розпочата Міністерством охорони здоров’я кампанія зі щеплень від поліомієліту. Нагадаємо, що така потреба виникла після спалаху хвороби на Закарпатті, де захворіло двоє діток. Тепер перші чи повторні щеплення отримають діти віком від двох місяців до десяти років. Вакцинація проходитиме у три етапи, загалом її планують завершити до 31 грудня цього року.

Цього разу вакцинами нас забезпечив дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ. У тому, що вона якісна, перевірена, відповідає всім показникам, представники МОЗ зараз переконують батьків та суспільство різними методами: заступник міністра Ігор Перегінець показово привів на щеплення свого дворічного сина, що зафіксували десятки телекамер. Уже тиждень керівники МОЗ відвідують з робочими поїздками регіони, контролюючи, як проходить вакцинація на місцях, та пояснюючи, що імунобіологічні препарати цілком безпечні. Першою керівники МОЗ відвідали Закарпатську область, звідки все і почалось. Побували вже на Черкащині, Житомирщині, Львівщині та Буковині. Цього тижня відвідають східні регіони. Але як бути з недоступними територіями, які контролюють бойовики, якщо головна мета вакцинації — виробити загальний імунітет у населення до недуги?

Імунолог, доктор медичних наук, професор Алла Волоха вважає, що ситуація на сході може вплинути певною мірою на перебіг вакцинації. «Але більш важливо захистити загалом усіх, кого можна наразі уберегти. Раніше поодинокі випадки спалаху поліомієліту траплялись, тоді так само організовували схожі кампанії з вакцинації. Але це було давно, років 10—15 тому, останні роки ситуація була більш-менш благополучною. Щодо нинішньої кампанії, вона тільки-но розпочалась, гадаю, що має пройти більм-менш успішно. Населення мусить задуматись над тим, що захист від поліомієліту справді потрібен. Напевно, потрібно трішки більше інформаційної підтримки для батьків, щоб вони розуміли цю важливість. Через засоби масової інформації такі роз’яснення є, але і лікарі, саме педіатрична ланка, мають до цього підключитись більш активно».

Загалом за три тури вакцинації планується провести щеплення у 95% дітей. Натомість у поліклініках та навчальних закладах з’являються оголошення про наказ МОЗ, що явка на такі щеплення обов’язкова. Досі у нас діють наказово-командним методом. І чи вийде міністерство на заплановану цифру, залежить від підходів, які вибере надалі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати