Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Податковий інспектор із 10-А

Платників і збирачів готуватимуть замолоду
02 вересня, 00:00

Хоч би що там казали про недоліки освітнього процесу у вітчизні, віра в його силу, схоже, все ще висока. Інакше як тоді пояснити той факт, що така структура, як Державна податкова адміністрація, звернула в останні роки свій пильний погляд на школу й розглядає юних вихованців середніх навчальних закладів як партнерів по просвітницькій роботі? Не встигли засоби масової інформації видати рецензії стосовно виходу в світ пізнавального бестселера «Казка про податки» для найменших (нагадаємо, роки два тому казкову історію про пригоди свідомого хлопчика Василька, який бореться зі злісним демоном Загребуном, котрий украв у лісового народу скриню із суспільними вкладеннями, вручили кожному першокласнику), як підійшла черга зайнятися підростаючим поколінням: у столичній середній школі № 61 День знань означився відкриттям першого в Україні податкового класу.

Завдання, поставлене «казкарями», зрозуміле: пояснити, як погано живеться державі, коли несвідомі громадяни відмовляються робити внески до спільної скарбнички, а також навчити школярів нести податкову культуру в маси — взявшись, для початку, за свою сім’ю. Природно, крім теорії (звичайно ж, написаної не в формі казки), на старшокласників школи № 61 чекає і практика. Оскільки, як вважають в ДПАУ, у темі податків та «їхній ролі у розвитку України» намагається розібратися дедалі більша кількість учнів і студентів, вводитимуть вихованців у курс справи з допомогою різних рольових ігор, конкурсів і вікторин, а також знайомитимуть безпосередньо у стінах Податкової з її методами «формування свідомості у громадян». Особливо підкутих у мудрованих податкових справах нашої країни (до речі, налагоджувати «партнерські відносини між громадянами і податківцями» і так відбирали най-най — судили за оцінками), зі слів представника ДПАУ Юрія Сильницького, швидше за все, залучатимуть до «інформаційно-консультаційної роботи з платниками податків»: тих, які вирізнилися, навчать, «як працювати з людьми — представниками різних категорій». Сподіваємося, школярі швидко зрозуміють реалії вітчизняної податкової практики.

Вельми своєрідно спробував донести перспективність завдання, поставленого перед школярами спецкласу, заступник голови районної адміністрації Шевченківського району столиці Віктор Давиденко. Він нагадав сумний факт про те, як у даному навчальному закладі кілька років тому обвалився дах, і як довго та важко шукала райадміністрація кошти на його полагодження: цей форс- мажор у місцевому бюджеті тоді не врахували. З чого вивели резюме: якщо і надалі активно переконуватимемо співгромадян сплачувати податки, «дахи більше не обвалюватимуться». Перевірити правильність висновків заступника голови десятикласники, озброєні посібниками «Нариси з історії оподаткування» й «Основи податкових знань», зможуть уже досить скоро. Вже й сьогодні багато хто з них уміє робити правильні висновки. Наприклад, юний «податківець» із 10-А Женя Разуменко, який, як і інші його однокашники, має намір після школи поповнити ряди студентів Податкової академії, сказав прямо: «Вибрав цю професію, тому що хочу, щоб я та моя сім’я жили добре».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати