Поки в школах канікули, вчителі "екзаменують" владу
3 листопада в області відбулися відразу дві акції протесту. Рогатинські освітяни пікетували будинок обласної влади в Івано-Франківську, а калуські - місцевої. Люди вимагали виплатити заробітну плату, погрожуючи не розпочати вчасно другу чверть, а то й узагалі оголосити безстроковий страйк.
Цікаво відреагував на ці акти громадянської непокори голова обладміністрації Михайло Вишиванюк, попросивши директорів шкіл під час селекторної наради "не спішити включатися в передвиборну кампанію". Разом з тим він чесно зізнався, що торішню заборгованість, яка ще становить 25 млн. грн., "живими грішми погасити не вдасться". Тому, за словами М.Вишиванюка, учителі (та, зрештою, й інші бюджетники) можуть розраховувати або на взаємозаліки по комунальних платежах, або ж на товар.
Однак створений спеціально для товарних розрахунків Торговий Дім "Галичина" працює вкрай незадовільно. По-перше, не дотримується розробленого механізму виплати зарплатні товарами, а по-друге, пропонує товар з незрозумілими "накрутками" ціни.
Між тим, проблема боргів держбюджету перед областю, напевно, мало цікавить того ж вчителя, діти якого хочуть їсти, а йому три-чотири місяці не платять чесно(!) зароблених грошей. А тому цілком можливо, що окремі школи все ж ризикнуть бойкотувати початок другої чверті. Принаймні про те, що такі наміри в окремих районах є, нашому кореспонденту повідомив голова обкому профспілки працівників освіти Мирослав Габорак. На запитання ж про те, чому віддає перевагу освітянська профспілка - поміркованому діалогу з владою чи акціям громадської непокори, він відповів: "Ми за комплексний підхід. Досвід показав, що акції протесту закінчуються безрезультатно. Але разом з тим вони потрібні, бо це хороший каталізатор для органів державної влади".
Івано-Франківськ