Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Політреформу можуть скасувати?

25 жовтня, 00:00

Привид незадоволення політреформою починає набувати конкретних контурів у заявах політиків. Лідерка БЮТ Юлія Тимошенко не виключає, що найближчим часом до Конституційного Суду може бути передане подання щодо скасування конституційної реформи. Про це вона сказала на брифінгу у вівторок.

«Наразі подання немає. Але це не означає, що воно найближчим часом не з’явиться», — сказала Тимошенко, відповідаючи на запитання журналістів. Крім того, вона висловила переконання, що «якщо в країні існує верховенство права, правосуддя й Конституційний Суд, така конституційна форма буде скасована, оскільки вона ухвалювалася незаконно й спонтанно». Тимошенко вважає також, що саме ухвалення конституційної реформи призвело до того, що сьогодні Президент і прем’єр-міністр перебувають в опозиції один до одного, а також до того, що «владу практично розтягують на два табори й вона не може створити концепцію та стратегію розвитку країни й прийняти жодного цінного рішення». Усі ці чинники, за її словами, і є наслідками ухвалення конституційної реформи.

Визнаючи той факт, що Конституція, ухвалена за Леоніда Кучми, далека від досконалості, лідерка БЮТ вважає, що конституційні зміни не тільки не поліпшили, а навіть погіршили політичну ситуацію. «І сьогодні Україна перебуває просто посеред бурхливого океану без керма й вітрил», — сказала Тимошенко. І вихід із цього становища може бути лише один — ухвалення нової збалансованої Конституції. Такої Конституції, де буде чітко визначено, «хто здійснює владу, і чітко визначені всі функції опозиції, яка контролюватиме цю владу й притягуватиме її до відповідальності».

При цьому лідерка БЮТ чітко усвідомлює, що зусиллями лише її політичної сили це питання навряд чи буде вирішене. І вона сподівається, що блок «Наша Україна», який має свої причини недолюблювати це політичне дітище Олександра Мороза, цілком може стати її союзником. І не зважаючи на інформацію про ймовірне поновлення переговорів між НУ і «антикризовою» коаліцією, продовжує терпляче чекати нашоукраїнців в опозиційному об’єднанні. Більше того, коментуючи події суботнього з’їзду «Нашої України» й перенесення його на три тижні, Юлія Володимирівна навіть утрималася від своєї звичайної уїдливості. «Це суто внутрішня справа «Нашої України». І ніхто з політичних сил не має права втручатися в їхні внутрішні процеси», — підкреслила вона.

Але як можна не втручатися у «внутрішні процеси», якщо в status quo залишається стільки зацікавлених? І те, що погано для «помаранчевих», цілком влаштовує «червоних», які стверджують, що скасування політичної реформи потягне за собою скасування результатів президентських виборів 2004 року. Про це в черговий раз заявив учора лідер КПУ Петро Симоненко. Як повідомляє прес-служба Компартії, Симоненко висловив упевненість у тому, що «спроби з боку пропрезидентського табору та б’ютівців знищити демократичний рух України в напрямку парламентської республіки й відновити президентську диктатуру кучмівського стилю зазнають поразки».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати