Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Політична освiта проти чорного PR

05 липня, 00:00

Щоб не допустити цього, ряд організацій таких як Інститут громадянського суспільства, Комітет виборців України, фонд Демократичні ініціативи та іншi, об’єдналися в громадську ініціативу за чесні вибори «Твій голос». Як заявив учора президент фонду «Демократичні ініціативи» Ілько Кучерів, у багатьох громадських організацій вже є достатній досвід роботи під час виборів, який можна плідно використати для недопущення фальсифікації виборів і маніпуляції громадською думкою. Однак, з його слів, ініціатива повинна належати не громадським організаціям, а, насамперед, самим громадянам. З слів присутніх, їх основною метою є вибори саме під час голосування, а не до нього.

У той же час у експертів об’єднання існують побоювання, що повільність iз прийняттям нового Закону про вибори, може залишити неврегульованими такі питання виборчого процесу, як фальсифікація й дезинформація виборців. Тому, говорить О. Чекмишев, необхідно навчити виборців відрізняти реальні цілі кандидатів у депутати від обіцянок. Крім того, як він заявив «Дню», «виборцям необхідно пояснювати, що користь від роботи депутатів вимірюється не проведенням каналізації в окремо взятий колгосп, а наприклад, зниженням податкових ставок або прийняттям важливих економічних законів».

З цією метою творчий центр «Каунтерпарт» розробив програму підготовки інструкторів, які будуть вести «роз’яснювальну роботу» серед виборців. Учасники громадської ініціативи також пообіцяли, що орієнтовно у вересні вже зможуть надати громадськості проект меморандуму за чесні вибори, який буде запропоновано підписати представникам всіх партій. Крім того, партіям, зі слів голови правління Комітету виборців України, буде запропоновано оприлюднити свій виборчий фонд і провести передвиборну агітацію чесно і прозоро.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати