Перейти до основного вмісту

Поміж схилами та Дніпром

Учасники Міжнародного архітектурного фестивалю спроектують найдорожчу забудову Києва
28 квітня, 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

У столиці стартував III щорічний Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions-2010. Організаторами заходу стали «Архітектурне бюро «Зотов і Ко» та амбіційна архітектурна молодь з України та Європи. Протягом тижня молоді та досвідчені, відомі та невідомі майстри кульмана та олівця дискутуватимуть над проблемами сучасної забудови Києва, обмінюватимуться ідеями та змагатимуться у майстерності проектування.

У рамках фестивалю відбудуться майстер-класи та лекції видатних європейських архітекторів з Нідерландів, Швейцарії, Німеччини, Португалії та України. Найбільш активні та амбіційні молоді учасники CANactions-2010 матимуть нагоду позмагатися у конкурсі студентських проектів за право пільгового навчання на магістерській програмі в DIA Dessau у Німеччині. До складу журі увійшли як європейські експерти архітектурної справи так і українські фахівці. Один із учасників професійної суддівської колегії конкурсу студентських проектів, Джерон де Вілліген архітектор нідерландського архітектурного бюро De Zwarte Hond, у привітанні учасників міжнародного фестивалю висловив сподівання, що запланована комунікація вдасться і головна мета дійства реалізується. А зміст останньої, на його думку, полягає у переданні досвіду у навчанні молодих та пошук нових ідей сучасної архітектури у процесі дискусій над вирішенням культурних, географічних та економічних проблем.

Також протягом тижня у столичному Будинку архітектора працюватиме Міжнародна виставка архітектурних проектів. На якій на розсуд фахової публіки свої роботи представлять молоді архітектори з Німеччини, Голландії, Швейцарії та України.

Ключовим проектом всього тижневого міжнародного архітектурного дійства стане WORKSHOP на тему «Київські схили. Крайка». В рамках якого протягом семи днів команда з десяти відомих іноземних та десяти молодих українських архітекторів проведе спільне проектування. Фахівці працюватимуть над кресленнями забудови найбільш цінної території столиці уздовж верхньої крайки Дніпра, на стику історичного центру Києва та природного ландшафту. Курувати роботу інтернаціональної групи архітекторів буде відомий російський критик, професор Московського архітектурного інституту, архітектор Євгеній АСС:

— Я вже маю досвід подібних і більш масштабних воркшопів. Останній з яких, трьохмісячний, я провів у Венеції разом з російськими студентами та іноземними архітекторами в рамках архітектурного бієннале.

На мою думку, це досить таки цікава концепція зібрати для роботи над актуальною проблемою забудови представників європейських держав та поєднати їх з українськими фахівцями. Вона важлива не лише, як освітній процес та обмін досвідом, але, перш за все, як пошук ідей та нових віянь у світовому архітектурному мистецтві.

Що стосується результату нашої тижневої роботи, то я сподіваюсь, що він не виглядатиме готовим проектом. Я б не хотів щоб це були якісь архітектурні форми та конкретні пропозиції, такий собі матеріал для обговорень на рівні вподобань. Я хочу, щоб ми, в процесі нашого воркшопу, розробили певне стратегічне дослідження, яке дозволить у майбутньому вести дискусії щодо загальної концепції містобудування в Україні та й у інших державах пострадянського простору.

ДО РЕЧI

Також вчора у Харкові розпочав свою роботу ще один спільний Міжнародний проект молодих архітекторів з Національного університету Львівська політехніка, Харківського державного технічного університету будівництва й архітектури та Технічного університету міста Відень під назвою «Лінійне місто Харків». Молоді люди, учасники проекту, протягом тижня проектуватимуть житлове утворення на території колишнього заводу «Серп і молот». На 44 гектарах промислової площі повинні будуть з’явитись не лише житлові будинки, а й будівлі освітньої інфраструктури, торгові місця та об’єкти індустрії розваг.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати