Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Понад 10 тисяч гривень для бійців

Зібрали на театралізованому фестивалі в Колочаві
23 червня, 11:34
ПІД ЧАС ТЕАТРАЛІЗОВАНОГО ДІЙСТВА ЖАНДАРМ ВОДИВ СЕЛОМ П’ЯНИЦЮ У ЯРМІ ТА ЗАКЛИКАВ УСІХ НА НАРОДНЕ ВІЧЕ

Найбільше українське село — закарпатська Колочава, впродовж багатьох десятиліть, за усіх влад і режимів — була «на слуху». За Австро-Угорщини вона прославилася своїм опришком-розбійником Миколою Шугаєм, котрий громив лихварів, за «чехів» стала відомою у Європі завдяки книгам і фільмам Івана Ольбрахта, «совітам» впродовж 12 літ давала «жару» підпільна група під орудою М.Штаєра. За роки української незалежності її уродженець Станіслав Аржевітін влаштував у ньому наочну ілюстрацію багатовікової історії рідного села спорудженням у ньому одного з найдовершеніших скансенів у сенсі деталізації життя і побуту членів однієї багатонаціональної громади.

А нині Колочава стала епіцентром оригінального культурницького дійства. Тут в одному просторі та часі зібралися місцевий опришок Микола Шугай, генерал німецького Вермахту, угорський жандарм, совєцький енкаведист, упівці, економіст-реформатор Е. Еган, євреї-лихварі, селяни Колочави, аби після десятиліть протистояння примиритися на фестивалі «Ріплянка-2015». Захід проходив з благодійною метою — усі виручені кошти спрямували на підтримку воїнів 126 Мукачівської гірсько-піхотної бригади.

Тут можна було спробувати освоїти ремесло млинаря, бджоляра, розпиляти дерево на ручній пилорамі, власноруч варити бринзу та вурду, і винуватицю фесту — ріплянку. Удосталь насолодитися подорожжю часом гостям завадив бубнар, який разом із божеником та жандармом водив селом п’яницю у ярмі та закликав усіх на народне віче. Між учасниками театралізованого дійства, як і в реальному житті, постійно виникали «конфлікти», а «биров» постійно намагався гасити їх та відправляти зі сцени. Оплески викликала його репліка на заклик радянського офіцера: «уходім!»: «та ви все йдете, лем чомусь ся вертаєте»...

Коломийки, народні пісні, танці, конкурси, відкриття нової експозиції «Пам’ятники Колочави» — усе це перемежовувалося театралізованими сценками. Апогеєм свята стало нагородження переможців та примирення «ріплянкою». Ще один, не менш важливий підсумок дійства — більше 10 тис. гривень, зібраних для підтримки наших бійців.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати