Перейти до основного вмісту

Пошук зниклих, ліквідація завалів і з’ясування причин

В Одесі тривають дні жалоби через пожежу в будівлі коледжу економіка та права
05 грудня, 20:02
ФОТО ОЛЕКСАНДРА ГІМАНОВА

На жаль, в Одесі — знову трагедія. Станом на 10.00 четверга було відомо про одну загиблу — студентку Ксенію Бабенко — і 14 зниклих безвісти внаслідок масштабної пожежі, що почалася о 10 ранку 4 грудня. Займання сталося на четвертому поверсі 6-поверхової історичної будівлі початку ХХ століття і до другої дня охопило площу 4 тисячі кв. м, аж поки вогнеборцям удалося її локалізувати.

«21 людина зараз в лікарнях в стані середньої тяжкості. І всі ми молимося за життя 5 людей, стан яких важкий. Знаємо, що лікарі роблять для їх порятунку все можливе. І неможливо теж. Хочу відзначити без перебільшення героїчну боротьбу наших пожежників і рятувальників. 7 з них також зараз на лікарняних ліжках», — написав на своїй сторінці у Фейсбук Президент Володимир Зеленський уранці четверга. Він також висловив співчуття батькам Ксенії Бабенко. Раніше президент України заявив, що з 14 розшукуваних осіб п’ятеро — студенти.

«Але нам потрібно не шукати крайніх, а більше не допускати такого жаху ні в одному місті нашої країни», — підкреслив Зеленський.

У четвер вдень голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций повідомив, що загін пошуково-рятувальної служби приступив до ліквідації завалів у будинку. За його словами, для проведення рятувально-пошукової операції застосовувати спеціальний кран, оскільки перестінки будівлі в аварійному стані і є ризик обвалення стін. Для пошуку зниклих залучено групу спеціальних аварійно-рятувальних робіт ДСНС, що прибула літаком з Києва.

Крім Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бвзнесу, частину будинку займали інші державні установи: «Інститут морської біології НАН України, Одеський відділ Інституту археології НАНУ, кілька підрозділів Фізико-хімічного інституту імені О.В. Богатського, регіональна профспілка Національної академії наук, держпідприємство «Одесбджолопром» і ін. Приміщення біологів, хіміків і археологів повністю знищені вогнем. Біологи не дорахувалися кількох колег, яких зараз розшукують. Крім того, загинули безцінні наукові матеріали, — пише місцеве видання dumskaya.net. — Багато приміщень орендують приватні компанії. Місту в пам’ятці архітектури належать 1287,6 квадратних метрів. В основному їх займає (займало?) КП «Бюро технічної інвентаризації».

За фактом пожежі відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. Правоохоронці розглядають дві версії, повідомив начальник поліції Одеської області Олег Бех: «Займання через несправність електропроводки і навмисний підпал», — повідомляє Інтерфакс-Україна.

Одесити, крім глибокого співчуття горю родичів загиблої, зниклих і постраждалих у пожежі, вдалися й до активних дій — у четвер біля станції переливання крові вишикувалася велика черга. Водночас медики і чиновники запевнили, що всіма необхідними препаратами і допомогою постраждалі забезпечені. Звичайно, соцмережі також вибухнули співчуттями і версіями щодо причин трагедії. «Немає надій, що одеська пожежа буде останньою в країні. Тому що стан будівель, стан рятувальних служб, техніка і спеціальне обладнання — на рівні країн, які лише планують розвиватися. Безпека людей знаходиться на останньому місці в списку пріоритетів розвитку держави. І, практично, за всіма напрямками...» — написала, зокрема, у «Фейсбуці» журналістка і письменниця Зоя Казанжи.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати