Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Повальна корупція»

Генеральна прокуратура провела перевірки на Хмельниччині
20 жовтня, 00:00

Скільки можна красти?! Це риторичне запитання не втомлювалася повторювати заступник генерального прокурора України Тетяна Корнякова, коли підсумовувала результати роботи органів прокуратури у Хмельницькій області. Протягом тижня десант з Генеральної прокуратури України надав практичну допомогу своїм колегам на Поділлі.

У результаті спільної роботи виявили значні порушення в діях вищих посадовців області. Для прикладу, голова Хмельницької облдержадміністрації Іван Гавчук своїм розпорядженням від 4 листопада минулого року виділив з обласного бюджету 600 тис. гривень для придбання квартири своєму першому заступникові та ще кільком чиновникам. Пані Корнякова дивується також безвідповідальності керівника області стосовно роздавання земельних ресурсів приватним структурам. Так, із його легкої руки двом фірмам передано 2 га землі у природно-заповідній зоні, де вже збудовано двоповерховий будинок. Цим апетити керманича Хмельниччини не обмежилися: через два місяці він віддає вже 7 га землі, порушуючи Земельний кодекс України. Ще одне рішення керівника Хмельницької ОДА — передати у користування на 49 років ділянку розміром 37 га для складування щебеню. Заступницю генпрокурора зацікавив той факт, що фірма, яка отримала цей значний шмат землі, у Києві, а сама ділянка — на Хмельниччині, у мальовничому місці Кам’янець-Подільського району. Як результат — прокуратура винесла 45 протестів на розпорядження та незаконні дії представників влади. З них п’ять — на незаконні розпорядження голови облдержадміністрації.

Викривальна інформація стосовно керівництва області на цьому не завершилася: нею прокурори посипали, як з рогу достатку. Не гребує переступити закон і керівник обласної ради, і голови райдержадміністрацій, і керівники управлінь, фондів, навіть контролюючих органів. Зловживання землею, нераціональне використання бюджетних коштів, недофінансування соціальних галузей — це далеко не повний перелік зловживань. До слова, у Хмельницькій області цьогоріч не виділено жодної копійки на програму відтворення репродуктивного здоров’я «Здорова мати — здорова дитина». Близько 1,5 тис. дітей-сиріт не отримали належного їм оздоровлення під час літнього періоду, проте обласне управління сім’ї, молоді та спорту використало 200 тис. гривень на проведення семінарів, оплату за телефонні розмови, закупівлю паливно-мастильних матеріалів.

«Ганебні факти порушень ще жахливіші на тлі того, що люди бідують, — зазначила пані Корнякова. — Хоч на прокуратуру чинився тиск, погрози, ніхто нікого не злякався. Ми впевнені, що поборемо повальну корупцію».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати