Прем'єр-міністру не вдалося переконати лідера НДП
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19990422/473-2-1.jpg)
Водночас Анатолій Матвієнко повідомив кореспондентові «Дня», що «не все так однозначно, як намагається зобразити прем'єр. Хоча, якщо Валерій Павлович так говорить, то у нього, вочевидь, є для цього підстави». Дійсно, підстави у В. Пустовойтенка є, зважаючи на те, що «в правліннях обласних організацій НДП достатньо людей, які посідають відповідальні й важливі пости у виконавчих структурах».
Володимир Філенко визнав, що зараз ситуація в областях така, коли в приватних бесідах обласні й партійні лідери вагаються щодо доцільності підтримки кандидатури Кучми але об'єктивні й суб'єктивні причини примусять їх піти на цей крок. У «районках» НДП ситуація кардинально протилежна, але цій антикучмівській позиції поки що складно надати організаційних контурів. Однак, незважаючи на «внутрішнє рабство», номенклатурна частина НДП насправді не бажає розколу не менше, ніж демократи, й ніякий особистий приклад Пустовойтенка їх не переконає. «Прем'єр сам не піде збирати мільйони підписів», уже подають голос обласні й районні лідери. Очевидно, багато хто з них розуміє, що у разі остаточного розколу, структурам НДП доведеться нести подвійне, а то й потрійне навантаження, оскільки «сьогодні партій влади стає все більше: СДПУ(о), «Трудова Україна» і т.д....», — говорить В. Філенко.
Те, що номенклатура НДП боїться розколу, підтверджує й бажання ряду регіональних лідерів ухвалити на з'їзді «м'яке», проміжне рішення: «нікого не висувати, нікого не підтримувати на травневому етапі, а після висунення й реєстрації всіх кандидатів подивитись, хто найбільше підходить НДП», пропонує член координаційної ради партії депутат Сергій Підгорний. Хоча сумнівно, що це у них пройде, враховуючи, що владі потрібне стовідсоткове «одобрямс». Але й «однозначне рішення з'їзду на підтримку Кучми — це прямий шлях до розколу НДП» — упевнений пан Філенко. Сьогодні пошук «інших формул з'їздівського рішення» продовжується, але все одно вибір, як у казці, обмежений: праворуч підеш — коня (партію) втратиш, ліворуч — без голови залишишся.
За словами лідера партії, «якщо ми ухвалимо рішення підтримати Кучму, то партії — кінець. Тому що, якщо Президент виграє, то його «тіньове» оточення зробить НДП «кишеньковою», а якщо Кучма програє, то партію «зітре» народний гнів і за НДП у 2002 році ніхто не проголосує».
Випуск газети №:
№73, (1999)Рубрика
День України