Перейти до основного вмісту

Президент знову погрожує кризою

15 липня, 00:00
Офіційний Київ гарячково готується до зустрічі місії Міжнародного валютного фонду, яка повинна прибути до України 23 липня. На Банковій стверджують, що ця інспекція може стати завершальною, тобто її учасники нарешті порекомендують раді директорів МВФ затвердити для України програму розширеного фінансування EFF. 

Для цього українській стороні треба ні багато ні мало — виконати всі 33 попередні умови. Роль першої скрипки, природно, відведено коригуванню бюджету. Тим паче, що поріг дефіциту бюджету, узгоджений з МВФ (2,28 млрд. грн. на кінець липня), вже практично вичерпано. Тут і розгорнулися головні й дещо парадоксальні дії.

Президент України, який на четвертому році правління нарешті взяв на себе відповідальність за економічну ситуацію в країні, вирішив урочисто поділитися нею з новим парламентом. Для цього він, як і годиться в трілері, виїхав у «гарячу точку». У Херсонській області, що прославилася найгіршими показниками виробництва, а саме, в селі Тавричанка Леонід Кучма попередив народ, що на країну чекає «найжорстокіша фінансова криза», якщо ВР не затвердить уточненого держбюджету і відхилить останні президентські укази. Очевидно народ повинен був прикрити собою гаранта Конституції і, зi зростаючим адреналіном у крові, суворо глянути на парламент. Однак парламент сам, даруйте, чекає на уточнений проект бюджету. Вчора спікер публічно заявив про свою підтримку останніх економічних указів і навіть попросив депутатів не розходитися на канікули доти, доки не буде затверджено скоригованого бюджету. Отож скаржитися Президентові поки немає на що. І він продовжує попереджувати. Зокрема й світову громадськість в особі головних кредиторів. Заява Президента «ми такої кризи не переживемо» цікаво вписується в торішні заяви спеціального радника президента США з питань допомоги новим незалежним державам Річарда Морнінгстара про те, що безпека Америки залежить від стабільності демократії в Росії, Україні й інших нових незалежних державах. А розвиватися без грошей відмовляється як демократія, так і економіка. Особливо наша — яка не вирізняється наявністю могутнього виробництва, відроджувати який уряд вміє поки що лише на папері. У результаті як внутрішня, так і зовнішня громадськість змушена зрозуміти, що розширене фінансування EFF в $2,5–2,7 млрд. саме те, що треба країні, яка рухається по своїй національно особливій орбіті.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати