Президентові не подобається Нацрада?
Закони про ЗМI як карта у політичній гріЗауваження глави держави викликані, зокрема, тими положеннями цих законів, у яких пропонується «покласти на Нацраду з ТБ і РМ виконання держзамовлення на висвітлення діяльності Верховної Ради, Президента та уряду».
«За чинном законодавством, — повідомляється у роз'ясненні прес-служби Президента, — Нацрада є позавідомчим державним органом, а не суб'єктом господарської діяльності, який виготовляє і постачає теле- та радіопродукцію. Таким чином, вона не може бути виконавцем державного замовлення».
Однак у ст. 2 Закону «Про Нацраду з телебачення та радіомовлення», прийнятому минулої осені з подоланням президентського вето, аж ніяк не говориться про покладання на Нацраду «виконання держзамовлення на висвітлення діяльності» згаданих структур. У ст. 2 йдеться, процитую, «участь у реалізації державної політики у сфері телебачення і радіомовлення», і про «контроль за формуванням, раціональним розміщенням і виконанням держзамовлення» телеорганізаціями. Контроль, а не виконання!
Саме спробою вилучення у Нацради функції контролю над держзамовленням у ефірі пояснюється повернення до Верховної Ради цих вже чинних законів. За такої постановки питання Нацрада остаточно стає «позавідомчою» — вона нічого не відатиме про те, що діється на державному ТБ.
Втім, сумнівно, що ВР погодиться з таким поворотом подій, і можна легко прогнозувати зростання протистояння між Президентом і ВР, що значною мірою заблокує роботу останньої.