Пріоритети? Консенсус?
Ющенко відкидає «політику невизначеності»![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20070214/426-2-1.jpg)
Президент України Віктор Ющенко виклав своє бачення завдань і пріоритетів, які стоять перед Україною цього року. Це він зробив на традиційній щорічній зустрічі з керівниками дипломатичних представництв і міжнародних організацій, акредитованих в Україні. Одним із головних завдань, за словами Президента, є пошук оптимальних шляхів вирішення найбільш складних проблем державного розвитку. «Ми спільно формуємо культуру політичного компромісу. Ця робота набуває нової якості в 2007 році», — зазначив він, назвавши однією з ключових ініціатив найближчого періоду заснування Конституційної комісії.
«Ми зобов’язані встановити ефективний баланс прав і відповідальності між нашими гілками влади, надійно забезпечити права та свободи громадян, застерегти українське суспільство від будь-яких проявів авторитаризму», — зауважив глава держави, наголосивши, що Україна просувається до «стійкого національного консенсусу».
За словами Президента, пріоритети України незмінні — це плюралістична демократія, розвинене громадянське суспільство, сучасна інноваційна економіка та європейський вибір. Таким чином, на думку глави держави, ключове завдання, яке стоїть зараз перед країною та її владою, — це досягнення конкурентоспроможності держави в політичному, економічному, гуманітарному вимірах, а також у сфері безпеки.
Говорячи про тему безпеки, Ющенко наголосив, що «Україна відкидає політику невизначеності, яка може призвести до дефіциту безпеки. Ми продовжуватимемо практичний взаємний діалог з НАТО заради загальної безпеки та стабільності».
За словами Президента, Україна послідовно продовжуватиме курс європейської та євроатлантичної інтеграції — в цьому контексті першочерговою практичною справою є вступ до СОТ і продуктивна робота разом із Євросоюзом над новою посиленою угодою, яка «стане фундаментом для політичної асоціації та більш глибокої економічної інтеграції».
Зауважуючи про відносини України та Росії, В. Ющенко висловив переконаність, що українсько-російська міждержавна комісія стане могутнім чинником у наповненні нашого співробітництва конкретними масштабними проектами. Відносини з усіма сусідніми країнами ми розглядаємо як стратегічно важливі, наголосив він. За його словами, Україна також налаштована на подальше зміцнення стратегічного партнерства з США як на двосторонньому рівні, так і задля подолання глобальних і регіональних викликів.