Про «латентний сепаратизм»
У Сумах колишні регіонали ініціювали збір підписів проти перейменування вулицьУ центрі міста Суми з’явився намет синього кольору з написом: «Підпишись проти перейменування вулиць!». Як з’ясувалося, це ініціатива під назвою «Пам’ятай ім’я своє», яку започаткували громадські організації «Вічний вогонь» та «Нащадки Перемоги». У наметі пропонували усім охочим взяти участь в опитуванні, відповівши на низку запитань на зразок: «Чи підтримуєте ви зміну назв вулиць, пов’язаних з Великою Вітчизняною війною», «Чи підтримуєте ви перейменування вулиць на честь неоднозначних особистостей, таких, як Бандера чи Шухевич?» Оскільки до намету, зважаючи на зображений на ньому заклик, підходили люди, з ним згодні (переважно представники старшого покоління), то й результати так званого «опитування» виявилися очікуваними. «За два дні усього підписалася майже тисяча людей. Тут же, на зборах, прийняли однозначне рішення: стоятимемо стільки, скільки потрібно! Найважливіше, що люди у 99% випадків підтримують ініціативу», — написав на своїй сторінці у мережі Facebook депутат Сумської міськради від «Опозиційного блоку» Юрій Перепека.
Натомість член виконкому Сумської міської ради, представник ВО «Свобода» Володимир Луговий переконаний, що ініціювавши збір підписів проти перейменування вулиць у рамках декомунізації, колишні регіонали тим самим закликали до невиконання Законів України та пропагували «русский мир».
Свою думку також висловив громадський активіст Андрій Рибалко. Спротив декомунізації — це латентний сепаратизм, вважає він. «...Легко зманіпулювати історичним минулим, особливо, якщо воно насичене міфами закордонного виробництва. І це відбулося не десь та колись, а у нашій державі два роки тому. Зараз спротив декомунізації підігрівають і очолюють колишні члени КПУ та Партії регіонів. Я хочу говорити відверто: комуністи і регіонали — це колабораціоністи...І я розумію, чому вони так активно протистоять декомунізації. Справа не лише в бажанні повернутися з маргінесу політики, граючи на емоціях і ностальгії бабусь. Це ментальна боротьба. Це спроби втримати останній фортпост «русского мира».