Перейти до основного вмісту

Про «наслідки давніх помилок»

«УДАР» та «Блок Петра Порошенка» підуть на місцеві вибори разом у співвідношенні 30:70
05 серпня, 18:38
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

«УДАР» та «Блок Петра Порошенка» вчергове йдуть на вибори разом, цього разу — на місцеві. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на заступника голови парламентської фракції БПП Ігор Кононенко. «Чітку політичну домовленість між «УДАРом» та БПП досягнуто», — зазначив Кононенко. За його словами, вже створено робочу групу із представників обох партій. «Треба визначити, це буде злиття партій або якийсь інший формат. Крім того, слід узгодити все з місцевими осередками партій», — пояснив народний депутат.

За інформацією Інтерфакс-Україна, спільний похід на вибори відбуватиметься у співвідношенні 30:70 кандидатів на користь «БПП — Солідарність», яка на виборах Київського міського голови підтримає Віталія Кличка.

Як відомо, торік «УДАР» підтримав Петра Порошенка як єдиного кандидата на посаду президента, а лідер партії Віталій Кличко заявив про намір балотуватися на посаду київського міського голови. Відповідно до договору, підписаного між Кличком та Порошенком, місця у партійних списках мали розподілятися у співвідношенні 50:50. Але вже під час парламентських виборів представництво «УДАРу» у передвиборчих списках «БПП» скоротилося до 30%. І тепер ця ситуація повторилося.

Тож невже «УДАР» та Віталія Кличка знов «кинули», користуючись тим, що рейтинг політичної сили, згідно з останнім соцопитуванням КМІСу, складає 0,9%? Коментує «Дню» політолог Вікторія ПОДГОРНА:

— Те, що ми спостерігаємо зараз, — наслідок стратегічно неправильного рішення, прийнятого 2014 року. Партія Кличка мала гарний рейтинг, займала свою нішу, мала регіональну мережу, членів партії та партійні процеси. У той час «Солідарність» Порошенка взагалі не мала рейтингів та існувала лише на папері. Для «УДАРу» це був абсолютно невигідний союз, бо він втратив рейтинг у країні від того «контракту», який було підписано з «Блоком Петра Порошенка». Зрозуміло, в тій ситуації був певний тиск, виставлені якісь умови, й у результаті було досягнуто певного компромісу. Суспільство ж отримало сигнал: «УДАРу» як партії немає, а Кличко відмовився від загальнонаціональних амбіцій і став міським головою. Так «БПП» накачав м’язи спочатку за рахунок рейтингу «УДАРу», а згодом — і завдяки президентській підтримці. В результаті Петро Порошенко може диктувати умови в цьому союзі, й сьогодні партія Кличка повинна робити вимушені кроки назустріч, адже зараз для неї добре мати хоча б 30% у списках, бо «УДАР» взагалі могли «кинути».

Проте підтримка Петра Порошенка як лідера з боку Віталія Кличка була достатньою для того, щоб домовитися й залишити партію «УДАР». Таке враження, що та частина команди Кличка, яка перейшла до «Блоку Петра Порошенка» чи в державні структури, підпорядковані Президентові, провела цю «спецоперацію» зі «зливу» партії. Вони зробили «хід конем» — здали «УДАР», бо перебували в її керівному складі, а потім опинилися в команді Порошенка. Це виглядає некрасиво, з точки зору політичної етики. Навіть в Україні таких випадків не так багато — щоб голова виконкому партії переходив до іншого лідера та іншої політичної сили.

Нині Кличко є лідером перегонів на майбутніх виборах Київського міського голови і фактично зберігає вплив на столицю. Але загальний рейтинг «УДАРу» свідчить, що він є залежним від БПП.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати