Перейти до основного вмісту

Про прем’єрське доручення...

Експерт: «Угода з РФ щодо постачання електроенергетики в Крим компенсує дефіцит. Утім, знову повертає нас у залежність від «сусіда»
25 грудня, 11:15
ГЛАВА МІНЕНЕРГОВУГІЛЛЯ ВОЛОДИМИР ДЕМЧИШИН (НА ФОТО — ЛІВОРУЧ) УЧОРА ОТРИМАВ ДОРУЧЕННЯ ПРИСКОРИТИ ВИРІШЕННЯ ПИТАННЯ ПОСТАЧАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ ВУГІЛЛЯМ / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

24 грудня Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив главі Міненерговугілля прискорити вирішення питання постачання електроенергії та забезпечення електростанцій вугіллям. Він також нагадав, що давав декілька доручень Міністру енергетики та вугільної промисловості щодо вирішення питання «як постачання електричної енергії, так і забезпечення вугіллям наших електростанцій».

За словами прем’єра, Уряд уже «демонополізував і повністю відкрив ринок для будь-яких компаній, які мають українську ліцензію щодо імпорту електричної енергії». Він також знову звернувся до міністра енергетики Володимира Демчишина з вимогою прискорити вирішення цих питань.

Зокрема, Арсеній Яценюк зауважив, що ситуація в енергосистемі залишається дуже складною і при зниженні температурного режиму «буде ще складніша, ніж сьогодні». «Те, що зараз нас рятує, — це температура. Якщо температурні режими підуть вниз, — споживання зразу вугілля збільшиться, і віялові відключення стануть частішими», — наголосив прем’єр.

«Насправді, йдеться про домовленість щодо транзиту електроенергії в Крим, яка сьогодні відіграє ключову роль щодо дозволу імпорту електроенергії саме з Росії. Тому сьогодні у нас тут ми бачимо зацікавленість обох сторін — і української, і російської в тому, щоб забезпечити цей імпорт. Бо Україна сьогодні забезпечує півострів електроенергією в повній мірі», — говорить експерт з енергетичних питань, голова «Комітету енергетичної незалежності України» Іван НАДЄЇН.

Як відомо, раніше самопроголошений глава Республіки Крим Сергій Аксьонов заявив про те, що Росія і Україна 22 грудня підписали контракт, згідно з яким РФ постачатиме електроенергію в Крим через Україну. «Тому висока вірогідність того, що компанії зможуть домовитися і російський імпорт електроенергії може розпочатися. Безперечно, без цього нам буде дуже важко компенсувати дефіцит, який на сьогодні є в Україні — майже 3 тисячі мегават», — пояснює Надєїн.

Таким чином, прем’єр наполягав на тому, щоб угода швидше набрала чинності. «І поки що ми розуміємо, що залишаємося залежними від РФ по багатьох видах енергії. Тому потрібно продовжувати робити те, що робить уряд. Насамперед, — це зменшити споживання всіх видів енергії та зміщення їх тими, які є в Україні. Це, в першу, чергу, біомаса і інші види палива. Але найбільший резерв — в енергетиці. Бо стільки, скільки споживає України електроенергії, не споживає жодна країна Європи», — додає голова «Комітету енергетичної незалежності України».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати