Перейти до основного вмісту

«Пробач мені, чотирилапий друже»

Зоозахисні організації України звернулися до Президента із проханням розв’язати питання безпритульності тварин
05 жовтня, 00:00
ФОТО ОЛЬГИ ЛЕВЧЕНКО

4 жовтня, у Всесвітній день захисту тварин, у найбільших містах країни — Києві, Донецьку, Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Миколаєві, Львові та інших — удруге пройшли акції скорботи «Прости мені, чотирилапий друже». Їх організовано Асоціацією зоозахисних організацій України й підтримано, зокрема, ГО «Київське товариство захисту тварин», Харківською обласною громадською організацією захисту тварин «Вірність», Донецьким міським центром захисту тварин «Зоозахист» з метою привернути увагу до варварських убивств тварин на вулицях українських міст. Зоозахисники запалили сотні свічок, виклавши ними слова «Пробачте нас». Призвідники акції кажуть, що вони щороку організовуватимуть такі заходи, поки в Україні не почнуть дотримуватися Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», прийнятого ще 2006 року, який забороняє жорстоке ставлення до тварин.

Також у цей день Асоціація зоозахисників України, до якої входять 34 організації зі всієї країни, звернулася до Президента Віктора Януковича, прем’єр-міністра Миколи Азарова та віце-прем’єр-міністра з питань підготовки в Україні футбольного чемпіонату Євро-2012 Бориса Колеснікова із закликом «цивілізовано розв’язати питання безпритульних тварин до Євро-2012». Адже, відповідно до вимог, висунутих Україні щодо проведення футбольного чемпіонату, півторакілометрові зони довкола стадіонів має бути «очищено» від безпритульних тварин. Як зазначають зоозахисники, у Києві це — відстань від НСК «Олімпійський» до Хрещатика.

Газета «День» неодноразово приділяла увагу питанню жорстокого поводження з тваринами в Україні. Це стосувалося й облаштування притулків для собак та котів, і програм стерилізації, і випадків масового отруєння, але, на жаль, за весь час в Україні мало що змінилося. Хороші новини можна почути хіба що від самих громадських активістів, які самотужки вирішують питання надання притулку тварині чи її стерилізації. Держава ж нині — поза розв’язанням цієї болючої проблеми.

Ася СЕПРІНСЬКА, голова Асоціації зоозахисних організацій України:

— У нас, зоозахисників, на жаль, немає ні важелів влади, ні коштів, щоби впливати на ситуацію. Ми можемо тільки рекомендувати владі звернути увагу на те, як жорстоко в державі ставляться до тварин, та запропонувати можливі шляхи розв’язку. Також ми нагадуємо, що всі ці звірства, свідками яких ми є, — це ганьба і скорбота для всіх українців. Це недопустимо взагалі, якщо ми хочемо бути в Європі. Україна стоїть перед вибором: піти шляхом цивілізованих країни, де вже давно вирішено питання безпритульних тварин, чи варварським шляхом убивств, і тоді найбільший європейський турнір із футболу буде проведено на крові ціною тисяч безневинних життів. За підрахунками нашої організації, у Києві, наприклад, — не більше чотирьох тисяч безпритульних тварин. І це при тому, що частина з них вже простерилізована волонтерами і знаходиться під їхнім наглядом. Ще не пізно розв’язати питання їхнього розміщення і стерилізації шляхом розширення приватним коштом наявних притулків і створення кількох комунальних.

Ми не вперше звертаємося до найвищих інстанцій — Кабінету Міністрів України, Президента, міністерств і відомств — із своїми законопроектами, які б допомогли раз і назавжди розв’язати питання безпритульних тварин. Основна наша пропозиція — запобігати явищам безпритульності, бо влада бореться із наслідками, лише вбиваючи тварин. Причин же виникнення безпритульності серед собак і котів багато. Один із чинників — безконтрольне розмноження тварин. Тому ми пропонуємо українській владі, по-перше, створити в Україні систему притулків для тварин, а по-друге — заборонити безконтрольне розмноження неплемінних і непродуктивних тварин (собак і котів) і, по-третє, забезпечити створення стерилізаційних пунктів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати