Перейти до основного вмісту

Продавати! По-новому!

24 лютого, 00:00

У числі сьогочасних завдань влади не так навіть повернення незаконно придбаної власності, як сигнал бізнесові про те, що цей процес не буде масовим. У вівторок відповідний крок зробив Президент Віктор Ющенко, дезавуювавши в Брюсселі відому і таку, що дуже стурбувала як іноземних інвесторів, так і підприємців країни, заяву Тимошенко про можливу реприватизацію, шляхом судових позовів, трьох тисяч об’єктів.

«Коли ми говоримо про українську приватизацію сьогодні, то позиція прем’єр-міністра і позиція Президента — єдина. Вона полягає в тому, що перегляд умов приватизації торкнеться декількох десятків об’єктів — там, де було суттєве порушення національних законів, — сказав В. Ющенко і уточнив: — Це стосуватиметься декількох десятків об’єктів. Не сотень, не тисяч, а десятків». В. Ющенко заявив, що буде сформовано остаточний список таких підприємств. За його словами, цей список буде закрито для подальшого включення до нього інших об’єктів. «Щоб потім ні в кого не було спокуси його продовжити», — підкреслив Президент. «Ні уряд, ні Президент не мали на увазі такий тип політики», — виправив Президент помилку прем’єра.

Чи переконав Президент іноземних інвесторів? Схоже, аж ніяк не всіх. Як заявив учора в ході інвестиційного форуму «Альфабанку», що відбувається в Києві, посол США в Україні Джон Гербст, «є речі, які уряд повинен робити, але також є речі, яких він не повинен робити». Посол нагадав про заяви, що прозвучали на високому урядовому рівні про можливий перегляд підсумків приватизації, «навіть не перегляд, а повернення в державну власність», трьох тисяч підприємств і наголосив, що це неприйнятне для притоку прямих інвестицій до країни.

Другий очікуваний бізнесом сигнал уряду в цьому напрямку — «поновлення в правах» Фонду держмайна і розблокування приватизації. Мабуть, «запит» було почуто. Саме цим можна пояснити ті, що прозвучали у вівторок, заяви Михайла Чечетова про те, що роботу Фонду держмайна України в повному обсязі, можливо, буде відновлено цього або наступного тижня. За його словами, це стосується оренди, приватизації дрібних підприємств, а також здійснення функцій управління. Що стосується стратегічних підприємств, то, як пояснив Чечетов, їх продаж може поновитися лише після прийняття нової державної програми приватизації, яка передбачатиме перелік відповідних підприємств.

Поки що ж ФДМ доручено розробити проект урядової програми «Власність народу», в якій буде викладено основні принципи приватизації, управління і оренди державного і комунального майна. Щоправда, зі слів Чечетова, у зв’язку з ухвалою уряду про посилення управління корпоративними правами держави приватизаційні питання в Фонді держмайна відійдуть на другий план. І зараз фонд активно розробляє проект закону про управління держвласністю, що стає пріоритетним напрямком його діяльності. Номінальна вартість усіх пакетів акцій, належних державі, становить 26,12 млрд. грн., але прибутки бюджету від володіння ними дуже малі. Щоб поправити ситуацію в управлінні державними корпоративними правами, ФДМ збирається збільшити з двох до семи кількість відповідних підрозділів. Зокрема, в фонді з’являться департаменти оренди, спільних підприємств, міжнародних майнових відносин і власності за кордоном. Зараз у надрах фонду йде робота над реєстром державного майна, на черзі — облік комунального. Але тут важливо ще заручитися підтримкою місцевої влади, тому ФДМ готує законопроект, який зобов’яже їх надавати необхідну інформацію.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати